Lajme

Bie xhami i dritares nga Q.T Soravia, mbyllet përkohësisht rruga poshtë saj

Autori

Autori

Portali Tetova

June 10, 2024, 09:06

Sot pasdite, nga kati parafundit i qendrës së biznesit Soravia ka rënë xhami i një dritareje, i cili është thyer në trotuarin dhe rrugën që kalon midis GTC-së dhe Shtëpisë së Punëtorëve, raportoi TV Telma.
Një pjesë e rrugës u mbyll përkohësisht ndërsa punonjësit kanë pastruar copat e xhamit. Nuk ka informacione për të lënduar.

Vitin e kaluar, në shtator, në strukturën menaxheriale të Soravia hyri Drin Ahmeti, nipi i kryetarit të BDI-së, Ali Ahmeti. Ai planifikoi të merrte këtë qendër biznesi, me vlerë mbi 30 milionë euro përmes një krediti, por më vonë njoftoi se në marrëveshje do të përfshihet një kompani nga Teksasi, SHBA.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?

Më shumë nga kategoria

kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
arben-1
Taravari mori detyrën e re, nga sot drejton ministrinë e Shëndetësisë
448924440_1022029995961635_3368955905961830429_n
Xhaferi ia dorëzoi mandatin Mickoskit
Screenshot 2024-06-23 132935
Votohet qeveria e Maqedonisë së Veriut
IMG_0889
Përmbytet Spitali i Tetovës
FB8A93BE-69E3-4D97-914E-FC60DBE46085-1024x617
EVN do të ndërpret energjinë elektrike në Tetovë për shkak të rrezikut nga goditjet elektrike pas motit të keq
DE433DFE-8C6D-4421-9991-BB9A5E35D676-1024x593
Ndërroi jetë Isuf Kadriu, zëvendëskryeredaktori i TV ALSAT

DIASPORA