Maqedoni

Bilall Kasami, kryetari i Lëvizjes Besa, voton dhe bën thirrje për ndryshim

Autori

Autori

Portali Tetova

April 24, 2024, 11:04

Në një ditë të rëndësishme për demokracinë, Bilall Kasami, kryetari i Lëvizjes Besa, ka shfrytëzuar të drejtën e tij të votës. Pas votimit, z. Kasami bëri një deklaratë ku shprehu optimizmin dhe shpresën për të ardhmen.

“Sot, si të gjithë shqiptarët që e duan ndryshimin, shpreha të drejtën e votës. Ndryshimi që VLEN po vjen,” tha z. Kasami. “Andaj ju ftojë të gjithëve që të dilni e të votoni, që të jeni pjesë e ndryshimit që të gjithë e presim me padurim.”

Kjo deklaratë vjen në një kohë kur Lëvizja Besa, së bashku me partitë e tjera opozitare, ka formuar koalicionin “VLEN”. Koalicioni synon të sjellë një frymë të re në politikën e Maqedonisë së Veriut dhe të përmirësojë jetën e qytetarëve përmes reformave dhe politikave të reja.

Z. Kasami dhe liderët e tjerë të koalicionit kanë ftuar partitë e tjera politike, organizatat joqeveritare dhe individët që ndajnë të njëjtat vlera për të bashkuar forcat në këtë “karvan fitues”, me qëllim sjelljen e ndryshimit të shumëpritur.

 

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA