Blerim Sejdiu: “Ky shtet ka vajtur për lesh”

Blerim Sejdiu: “Ky shtet ka vajtur për lesh”

Autori

Autori

Portali Tetova

January 25, 2024, 09:01

Nënkryetari i Lëvizjes Besa dhe kryetari i Komunës së Zhelinës, Blerim Sejdiu në emisionin Klan Debat me Xhumadije Ibraimin, ngriti shqetësimin se sipas tij të rinjtë kanë frikë të jetojnë në Maqedoni sepse nuk kanë siguri.
AI vuri theksin tek të rinjtë e shkolluar, që sipas tij, jetojnë më keq dhe fajtor për këtë e bën direkt BDI-në.

“N e duhet të krijojmë një atmosferë se vërtet në Maqedoni mund të jetohet. Përndryshe, ky shtet ka vajtur për lesh, më falni për shprehjen.

Nuk shkon përpara kështu.Ne nuk mund të krijojmë ashtu sistemi ku gjithë rinia sot, frigohen të jetojnë në këtë shtet. Unë jam kryetar i komunës njëkohësisht. Kam takime me qytetarë çdo ditë. Frigohen të jetojnë këtu.

Nuk kanë asnjëfarë sigurie. Më të goditurit, a e dini cilët janë? Janë ata që janë të shkolluar. Ata jetojnë më varfër. Jetojnë më keq.

Dhe për këtë sistem, ju jeni përgjegjës, jo vetëm si deputet, por si parti politike 20 vjeçare”, theksoi Blerim Sejdiu në replikën e tij ndaj deputetit të BDI-së, Bajram Kadrija./KlanMacedonia

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA