Bojan Mariçiq do të zëvendësoj Artan Grubin

Autori

Autori

Portali Tetova

January 25, 2024, 09:01

Televizioni Klan Maqedoni informon që pozita e zëvendës kryeministrit të parë në Qeverisë teknike e cila për herë të parë u promovua nga Artan Grubi i Bashkimit Demokratik për Integrim, do të trashëgohet nga zëvendës kryeministri për çështje europiane, Bojan Mariçiq.

Artan Grubi mbetet zëvendës kryeministër dhe ministër për sistem politik dhe marrëdhënie midis bashkësive edhe në Qeverinë teknike.

KLAN M merr vesh se kandidat tjetër në kuadër të Lidhjes SocialDemokrate për zëvendës kryeministër të parë ka qenë edhe Fatmir Bytyqi, aktualisht zëvendës kryeministrit për çështje ekonomike, por nuk ka arritur të përfitojë besimin e bashkëpartiakëve të tij.

Ndryshe, me 28 janar do të zgjedhet kryeministri i parë shqiptar Talat Xhaferi dhe qeveria teknike për zbatimin e zgjedhjeve.

VMRO DPMNE gjithashtu ka bërë të ditur që ish avokati i tij në ESM, Pançe Tooshkovski do të jetë Ministër i punëve të Brendshmr ndërsa Gjoko Vellkovski, Ministër për punë dhe politikë sociale

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
IMG_9224
Rivotimet: Fatmire Isaku humbi mandatin, Imërlije Saliu deputete e re
wfewfefWF
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
fronti-vlen-800x345
VLEN-i shkon në 14 deputetë, Fronti Evropian bie në 18
IMG_9213
Deputeti i 8 i VLEN-it në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore, Mexhiti: E konfirmon legjitimitetin tonë tek shqiptarët
IMG_9202
Adnan Azizi bëhet deputet, VLEN tani ka 14 kurse Fronti 18
IMG_9194
Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

DIASPORA