Bojmacaliev: Mbi 603,000 pasagjerë në Aeroportin Ndërkombëtar të Shkupit në tremujorin e parë të 2024

Autori

Autori

Portali Tetova

April 29, 2024, 10:04

Zëvendësministri teknik i Punëve të Brendshme Mitko Bojmacaliev së bashku me drejtorin e BSP-së Sasho Tasevski dhe ndihmësdrejtorin e Departamentit për Çështje Kufitare dhe Migrime, Sasho Smileski, mbajtën takim pune me menaxhmentin e stacionit policor për kontrolle kufitare “International Aeroporti i Shkupit”.

Delegacioni vizitoi terminalin e aeroportit si dhe Njësinë Ndërinstitucionale Kufitare. Njëkohësisht, menaxhmenti është njoftuar me rezultatet e kësaj njësie organizative në Qendrën Rajonale Veriore në kuadër të Byrosë së Sigurisë Publike të MPB-së.

“Në tremujorin e parë të Komisariatit të Policisë për kontrolle kufitare “Aeroporti Ndërkombëtar”, në lidhje me punën e kësaj njësie organizative, vërejmë një fluks të shtuar të pasagjerëve krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit të kaluar, me gjithsej 603.537 të regjistruar. të cilat 296.728 pasagjerë vendas dhe 306.809 të huaj, dhe në të ishin edhe 2507 avionë vendas dhe të huaj. Lidhur me krimet e regjistruara, vëmë re dy raste të zbuluara të dokumenteve të falsifikuara. Janë paraqitur 65 kallëzime kundërvajtëse dhe janë kryer 92 bastisje të personave, 14 personave janë privuar nga liria, 78 persona janë ndaluar”, ka thënë Bojmacaliev pas takimit.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA