Buzhala: Shtetet aleate, po e mbeshtesin koalicionin VMRO – VLEN!

Autori

Autori

Portali Tetova

April 29, 2024, 03:04

Gazetari i njohur nga Kosova, Berat Buzhala, ka komentuar në rrjetet sociale, zhvillimet në Maqedoninë e Veriut pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale që u mbajtën të mëkurën e kaluar.

Buzhala në një postim të tij, ka shkruar se “shtetet aleate” nuk do ta pengojnë një qeverisje të mundshme mes VMRO-së dhe VLEN-it pas zgjedhjeve, që do ta dërgonte në opozitë BDI-në, pas shumë vitesh.

“Shume interesant,

Per arsye te panjohura per mu, shtetet aleate, po e mbeshtesin koalicionin VMRO – Vlen, pas zgjedhjeve, ne Maqedoni.

Ose ndoshta eshte e tepert te themi qe po e mbeshtesin, sepse me e mire do te ishte te thuhej nuk po e pengojne partine nacionaliste maqedone te bej koalicion me koalicionin Vlen, duke e çu BDI’ne ne opozite per here te pare pas kushedi sa vitesh.

Pra, pak a shume ne nje periudhe te njejte kohore, do ta kemi nje elite te re politike ne Mal te Zi, ne Kosove dhe Maqedoni. Doren ne zemer kjo ne Kosove tash nuk eshte qaq e re. Ketu ndryshimi ka fillu ne vitin 2019, e tash jemi ne vitin 2024.

Vec Shqiperia e Serbia nuk po dorezohen”, ka shkruar Buzhala.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA