Çfarë presidenti duan qytetarët? Punëtor, udhëheqës, patriot, të punojë për popullin…

Autori

Autori

Portali Tetova

April 4, 2024, 01:04

Çfarë presidenti duan qytetarët?

Këtë pyetje ua parashtruam disave nëpër rrugët e Shkupit, në ditën e parë të fushatës për zgjedhjet presidenciale, kur në garë janë 7 kandidatë.

Duan që kushdo që të fitojë, të punojë për popullin si për familjen e tij.

– Patriot, dikë që mendon për kombin e vet, për shtetin e tij si për fëmijët e tij dhe në mënyrë eksplicite njeri që di të udhëheqë shtetin”

Njëri nuk deshi aspak të komentojë për politikën në Maqedoni.

– Çfarë karakteristika duhet të ketë presidenti ideal i shtetit?

– “Për në Maqedoni mos më pyet”

Ndërsa disa të tjerë e shohin me skepticizëm të ardhmen, sepse mendojnë se zyrtarët nuk po kujdesen mjaftueshëm për popullin.

“Në fillim të gjithë premtojnë, premtojnë, premtojnë deri sa të zënë vendin, kur të zënë vendin asnjë nga premtimet nuk e përmbushin, a do e përmbushin 20% prej premtimeve, për njerëzit e thjeshtë, për punëtorin e thjeshtë asnjë nga shteti nuk mendon për këta”

– Si duhet të punojë çfarë karakteristika duhet të ketë?

-Eja Ramçe fol ti ndonjë gjë…

-Dikush që do të vijë i ardhshëm?

“Ai punon rroga i shkon atij, nuk ka problem për atë por çfarë është kryesore për popullin askush nuk punon, as Qeveria as presidenti as deputetët”

“Për vete kanë punuar por për popullin asgjë”

–Çfarë duhet të punojë çfarë mendimi keni?

“Ta ndërtojnë ekonominë”

Ndërsa një tjetër na tha se mjafton të jetë i aftë t’i kryej detyrat e tij.

“Të jetë i aftë t’i kryej detyrat që janë në kompetencat e tij”

Rrethi i parë i zgjedhjeve presidenciale do të mbahen më 24 Prill, ndërsa i dyti më 8 maj, bashkë me ato parlamentare.

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA