Maqedoni

Daut Memishi dhe Amet Ziberi, kuadro të Lëvizjes BESA nga Tearca emërohen drejtorë

Autori

Autori

Portali Tetova

July 5, 2024, 03:07

Qeveria në mbledhjen e sotme ka bërë emërimet e para të drejtorëve nga koalicioni VLEN.

Amet Ziberi u emërua u.d. zëvendësdrejtor i Agjencisë së Kadastrës së Pasurive të ok Paluajtshme.

Daut Memeshi emërohet në detyrën e ushtruesit të detyrës së Drejtorit të Përgjithshëm. drejtor i Byrosë së Zhvillimit Rajonal.

Refik Xhemaili emërohet ushtrues detyre drejtor i Agjencisë për Investime të Huaja dhe Promovim të Eksportit të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Dime Ratajkoski, me propozim të ministrit të Kulturës, emërohet drejtor i Qendrës Kulturore dhe Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Stamboll, Republika e Turqisë.

Mimi Gjorgoska Ilievska, me propozim të ministrit të Kulturës, emërohet drejtoreshë e Qendrës Kulturore dhe Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Zagreb, Republika e Kroacisë.

Vasko Shutarov, me propozim të ministrit të Kulturës, emërohet drejtor i Qendrës Kulturore dhe Informative të Republikës së Maqedonisë së Veriut në Beograd, Republika e Serbisë.

Qeveria shkarkoi koordinatorët nacional, përkatësisht:

Vladimir Pivovarov lirohet nga detyra si ushtrues detyre. koordinator i Qendrës Kombëtare të Koordinimit për Menaxhimin e Kufirit.

Nebi Bejadini lirohet nga detyra e ushtruesit të detyrës zëvendëskoordinator i Qendrës Kombëtare të Koordinimit për Menaxhimin e Kufirit.

Borçe Mirçeski lirohet nga detyra e ushtruesit të detyrës Koordinatori Kombëtar i Ndërmjetësimit.

Fatmir Ejupi lirohet nga detyra e Koordinatorit Nacional për Mbrojtjen Sociale dhe Procesin e Deinstitucionalizimit.

Bedri Behadini shkarkohet nga pozita e Koordinatorit Nacional për Informatikë dhe Energji.

Faton Asani lirohet nga detyra e Koordinatorit Nacional për Bashkëpunim me Diasporën.

Ramadan Ramadani lirohet nga detyra e Koordinatorit Nacional për Kohezion.

Vladimir Simonovski lirohet nga detyra si Koordinator Nacional për zbatimin e Platformës Nacionale për Zvogëlimin e Rreziqeve nga Aksidentet dhe Fatkeqësitë e Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Zlatko Apostoloski lirohet nga detyra e Koordinatorit Nacional për parandalimin e ekstremizmit të dhunshëm dhe luftën kundër terrorizmit.

Xheladin Ajvazi lirohet nga detyra e tij si Zëvendës Koordinator Kombëtar për Parandalimin e Ekstremizmit të Dhunshëm.

Zlatko Arsov lirohet nga detyra e zëvendës koordinatorit kombëtar për luftën kundër terrorizmit.

Robert Alagjozovski lirohet nga detyra e Koordinatorit Nacional për ndërkulturalizëm, një shoqëri, zhvillim kulturor dhe bashkëpunim ndërrektorial.

Magbule Ameti lirohet nga detyra si Koordinator Kombëtar i Shëndetësisë.

Dr. Maja Mosjova Mijovska, me propozim të ministrit të Shëndetësisë, shkarkohet nga detyra e Koordinatores Nacionale për Transplantime.

Dr. Biljana Andonovska lirohet nga detyra e saj si zëvendëse e koordinatores kombëtare të transplanteve.(INA)

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje
oltagixhari_337386966_239807778411051_2133615743797028751_n
Olta përplaset ashpër me ndjekësit: Nuk e trajtoj veten si lopë
geergerg
Taravari: Ka para, lista pozitive e ilaçeve do të promovohet pasi të zgjidhet Bordi Drejtues i Fondit Shëndetësor

DIASPORA