Dislokimi i bastoreve dhe kazinove, Shaqiri: Ar...

Dislokimi i bastoreve dhe kazinove, Shaqiri: Arritëm një premtim që është në të mirë të nxënësve dhe familjeve

Autori

Autori

Portali Tetova

February 8, 2024, 12:02

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Jeton Shaqiri ka reaguar pasi Kuvendi dje miratoi ligjin për dislokimin e bastoreve dhe kazinove nga objektet arsimore, shkollat fillore dhe të mesme.

Shaqiri thotë se me këtë ligj, po minimizohet rreziku që të rinjtë, nxënës të shkollave fillore dhe të mesme afër shkollës së tyre të rrethohen me objekte të cilat jane në dëm të tyre.

“Pas të gjitha pengeseva nga aktorë qëllimkeq, jam i lumtur që e arritëm një premtim i cili është në të mirë të nxënësve dhe familjeve të tyre. Me gjasë e keni edhe më të qartë kush po përkushtohet për një jetë më të sigurt dhe më të mirë për ju?”, ka shkruar Shaqiri.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë

DIASPORA