Drejtori i Klinikës Torakale jep detaje për të plagosurit, kjo është gjendja e tyre

Autori

Autori

Portali Tetova

April 1, 2024, 04:04

Drejtori i klinikes torakale, Nexhati Jakupi njoftoi se pacienti I cili i’u nënshtrua operacionit, tani është në giendje stabile por natën do të kalojë në kujdes intenziv. Atij si pasojë e plagëve të rënda gjatë ndërhyrjes është dashur t’i hiqet nië piesë e mushkërisë së djathtë.

“Bëhet fjalë për një pacient 21 vjeçar, me lëndime të marra nga armë zjarri, në pjesën e kraharorit te djathtë. Pacienti ka ardhur ne giendje të shokuar, menjëhere është bërë intervenim kirurgjik, është konstatuar lëndim në pjesën e sipërme tê mushkërisë se djathtë, është mënjanuar ajo pjesë e mushkërisë. Pacienti për momentin është në gjendje stabile, natën do ta kalojë në kujdes intenziv, në aparat për frymëmarrje, deklaroi Nexhati Jakupi, Drejtor i klinikes torakale.

I pagosuri tjetër, i moshës 39 vjeçare, është i shtrirë në spitalin e Qytetit dhe është në gjendje të mirë shëndetësore. /alsat.mk

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj

DIASPORA