Drin Ahmeti do të tërhiqet nga drejtimi i kompanisë që bleu “Soravinë”

Autori

Autori

Portali Tetova

March 13, 2024, 07:03

Drin Ahmeti, nipi i liderit të BDI-së, Ali Ahmeti, themelues dhe pronar i “Top industris”, kompania e cila e bleu qendrën tregtare “Soravia”, deri në fund të këtij viti do të tërhiqet nga funksioni udhëheqës në kompani, njoftuan sot nga “Top industris”.

Sipas kumtesës, pronare e re është kompania amerikane “Teksas amerikan interneshënëll holldings”.

“Drin Ahmeti, drejtori ekzekutiv i cili ishte në krye të kompanisë si themelues dhe pronar i ‘Top industris’, duke e udhëhequr kompaninë nëpër faza të ndryshme të rritjes dhe ristrukturimit, do të tërhiqet deri në fund të vitit”, qëndron në kumtesë.

Në të shtohet se vendimi vjen si pjesë e planit për tranzicion të lidershipit strategjik, i cili siguron transmetim të pandërprerë dhe efektiv të përgjegjësive të ekipit të ri të menaxherëve të emëruar nga “Amerikan interneshënëll holldings”, në Teksas.

“Integrimi i ‘Top industris’ në kompaninë amerikane përfaqëson një përafrim harmonik të vlerave dhe qëllimeve strategjike të të dyja kompanive dhe hap rrugë të reja për inovacione, zgjerim të tregut dhe oferta më të mira shërbimi ndaj klientëve”, thuhet në kumtesë.

Nga aty paralajmërojnë se hollësi shtesë për tranzicionet e pozicioneve udhëheqëse do të ndahen me publikun në kohë të duhur.

Kompania e nipit të Ali Ahmetit ishte në fokus të publikut pasi e bleu qendrën tregtare “Soravia” në qendër të Shkupit. Përveç “Top industris”, Drin Ahmeti posedon edhe biznese të tjera.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero

DIASPORA