Durmishi: Policia po pengon komunën e Tetovës, dy ditë para Bajramit policia dërgon ne kontroll teknik kamionët e kompanisë saubermacher

Autori

Autori

Portali Tetova

April 8, 2024, 02:04

Policia me çdo kusht po mundohet të bllokoj kompaninë e cila bën menaxhimin dhe mbledhjen e mbeturinave, SauberMacher, duke u dhënë dënime me shuma të mëdha për kamionat dhe duke i kushtëzuar për kontrolla të vazhdueshme teknike. Këto kontrolla bëhen me qëllim për të vonuar procesin dhe për të krijuar kaos në qytet. Punët dhe detyrat e Komunës vazhdojnë të kryhen me pengesa të shumta nga ana e policisë, sidomos tani në prag festash.

Komuna e Tetovës theksoi se: “Ky aksion i policisë kundrejt komunës së Tetovës dhe ndërmarrjes po ndodh për çdo ditë pa ndonjë shpjegim dhe qartë duket se tendenca është që të pengojnë punën e komunës e cila vazhdimisht po kujdeset për përmirësimin e gjendjes në qytet dhe krijimin e kushteve më të mira për qytetarët. Publikisht pyesim SPB, me çfarë arsye bëhet kontroll i jashtëzakonshëm ndaj kamionëve të kompanisë kur fare mirë dihet se kontrollet nuk mund të bëhen për çdo ditë ashtu siç i teket policisë. vetëm brenda 20 ditëve kamionët e kësaj ndërmarrje tre herë janë dërguar në kontroll teknik, kurse policia e Tetovës aspak nuk është marrë ose të dërgojë në kontroll teknik automjetet e ndërmarrjeve dhe institucioneve tjera shtetërore që dëshmon se aksioni po ndodh për arsye politike dhe për të dëmtuar Tetovën. “

Poashtu nga Komuna veçojnë faktin se kamionët e kompanisë Saubermaher janë të regjistruar konformë Ligjit dhe të gjithë i plotësojnë kushtet teknike për të vepruar në terren. Andaj ata nuk e shohën të arsyeshme ndërhyrjen aq të shpeshtë të policisë edhe kur nuk është e nevojshme!

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA