Dy vëllezërit tetovar që vazhdojnë traditën e suksesit edhe me inovacionet e fundit!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 1, 2024, 06:03

Dy vëllezërit e suksesshëm nga Shipkovica e që jetojnë dhe veprojnë në Tetovë, storjen e tyre të suksesit e filluan që nga viti 1999 ku bashkë me babain e tyre Jonuz Vejseli, Shuip dhe Harun Vejseli krijuan kompaninë “Tetova Dooel”, kompani kjo që ngërthen në vete dhjetra biznese të cilat ndër vite kanë dëshmuar vetëm progres dhe besueshmëri!

Në vitin 2002 kanë filluar rrugëtimin e tyre drejt njërit nga sukseset më të piketuara ku kanë startuar me shpërndarjen e kafes Saccaria në Tetovë dhe rrethinë, dhe kanë vazhduar fuqishëm me mbulimin e gjithë territorit të Maqedonisë së Veriut, duke dëshmuar profesionalizëm dhe korrektësi, njashtu në vitin 2020 kompania “Tetova Dooel” vendosi që të zgjerojë veprimtarinë e tyre ku edhe filluan me punë me kompaninë “Disaronno Ingredient” për shitje të produkteve tipike italiane të akullores.

Angazhimi i tyre i vazhdueshëm, ambicja për punë si dhe suksessi si vulë e përkushtimit bëri që Veselit të shtonin në biznesin e tyre edhe kompaninë “Ital Proget” për vitrina të akullores ku së fundmi punojnë fuqishëm edhe me kompaninë “Ice Team” e cila është e specializuar në prodhiminne makinave për përgatitijen e akulloreve!

Sot në hapësirat e kompanisë “Tetova Dooel” u prezantuan teknikat e bërjes së akullores, produktet, si dhe paisjet e gjitha në kuadër të ditëve promovuese “Gelato Demo” nga ekspert të akulloreve të sjellur direkt nga Italia mjeshtrit Attila Szendrei dhe Jacopo Chelli, promovimi do të vazhdojë edhe dy ditët e ardhshme ku të interesuarit mund t’i bashkangjiten eventit!

Dy vëllezërit tetovarë pritet që të prezantojnë edhe fabrikën inovative ndër të vetmet në vendin tonë, me një investim miliona euro!

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA