Maqedoni

“E grabitën dhe e futën në veturë, e sulmuan me thikë dhe ia morën paratë” – mes tre të dyshuarve edhe një polic, njëri në arrati

Autori

Autori

Portali Tetova

May 4, 2024, 09:05

Prokurori publik nga Prokuroria Publike Themelore Shkup ka sjell urdhër që të realizohet hetim kundër dy personave, të cilët si bashkëkryerës dyshohen për vepra penale – vjedhje dhe kundërligjshëm privim nga liria, transmeton TV21.

Që të dy dyshohen se më 23 prill kundërligjshëm kanë privuar nga liria një person, duke e thirr që t’u dalë në ndihmë, ku më pas me forcë e kanë futur në veturë dhe e kanë dërguar në urën “Bellasica” në Shkup, njoftojnë nga Prokuroria.

“Me veturën ka ngasur personi i tretë – nëpunës policor kundër të cilit vijon procedurë e ndarë dhe do ta udhëheqë Sektori për ndjekjen e veprave penale të kryera nga persona me autorizime policore dhe pjesëtarë të policisë së burgut në kuadër të Prokurorisë Publike Themelore për ndjekjen e krimit dhe korrupsionit. Derisa polici ka ngasur me veturën, që të dy të dyshuarit e kanë kërcënuar të dëmtuarin dhe i kanë shkaktuar plagë me thikë në këmbë. Kur kanë arritur tek ura, me dhunë e kanë hequr nga vetura dhe të tretë e kanë sulmuar fizikisht me grushte në trup, duke i shkaktuar lëndime të rënda. Ia kanë marrë 8000 denarë, aq sa ka pasur i dëmtuari me vete dhe më pas e kanë lëshuar që të shkojë duke e kërcënuar që nëse deri më 1 maj nuk ua paguan 10.000 euro, do ta vrasin dhe atë dhe babain e tij”, qëndron më tej në njoftim.

Prokuroria deri te Gjykata Themelore Penale Shkup ka parashtruar kërkesë për shqiptim të paraburgimit kundër tyre.

Njëri nga ata, siç bëjnë të ditur nga Prokuroria është në arrati.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA