E rrahën të bijën, prindërve nga Shkupi u merret e drejta për përkujdesje

Autori

Autori

Portali Tetova

February 26, 2024, 07:02

Dy prindër nga Shkupi kanë përfunduar në polici, pasi të njëjtit kishin rrahur bijën e tyre. Deri në përfundimin e dokumentimit të rastit, e bija e tyre do të qëndrojë në Qendrën për Punë Sociale, ka bërë të ditur Ministria e Punëve të Brendshme.

“Më datë 24.02.2024 në Stacionin policor në Bit Pazar është realizuar bisedë informative me E.M.(42) dhe F.M.(37), që të dy nga Shkupi, duke vepruar pas denoncimit paraprak se e kane maltretuar bijën e tyre. Është njoftuar prokurori publik dhe Qendra për punë sociale ku është dorëzuar e mitura për procedurë të mëtutjeshme të përgjegjësisë. Pas dokumentimit të rastit do të vijojë kallëzim përkatës në bazë të nenit 201 të Kodit Penal “lëshim dhe maltretim të personit të mitur””, thuhet në njoftimin e MPB-së.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA