Edhe vëllai i Mijallkovit hyn në biznes të ri

Autori

Autori

Portali Tetova

March 26, 2024, 12:03

Vladimir Mijalkov, vëllai i ish-shefit të policisë sekrete Sasho Mijalkov dhe kushëri i ish-kryeministrit Nikolla Gruevski, po e shton interesimin e tij për biznesin e energjisë elektrike sipas aktiviteteve dhe ndryshimeve që janë vërejtur në Regjistrin Qendror, shkruan portali Faktor.

Nga mesi i këtij muaji, ish-këshilltari i menaxhmentit të Drejtorisë doganore u bë pronar i kompanisë “Permanent Sun IT” në vendin e njëfarë Daniela Neshovska.

Kompania është themeluar në tetor të vitit të kaluar me aktivitet – prodhim të energjisë elektrike dhe selinë e saj e ka në Kisella Vodë.

Mijalkov tanimë dhjetë ditë është menaxher i kësaj kompanie, e cila aktualisht nuk ka licencë për pjesëmarrje në tregun e energjisë elektrike.

Për dallim nga “Permanent Sun IT”, e cila është kompani e re e regjistruar, ndryshim pronësie është vërejtur edhe në dy kompani të mëparshme të ndërlidhura me Vladimir Mijalkovin dhe njëkohësisht për prodhimin dhe tregtimin e energjisë elektrike.

Bëhet fjalë për “Koswind” dhe “Kosmak Wind Energy”, të dyja nga Shkupi, paraprakisht në media ishte raportuar se të dyja kompanitë datojnë nga viti 2011 dhe se menaxhohen nga një person i afërt i vëllait të Sasho Mijalkovit. Që më pak se dy javë më parë, pronar i ri i këtyre dy kompanive, në vend të “Invall Mak”, është “Adcrem”, kompani e regjistruar në shtator të vitit të kaluar dhe me seli në Karposh./Faktor

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA