728 x 94

Ekskluzive/ Klan Macedonia zbulon kandidatët për deputetë të “Frontit Europian”

Autori

Autori

Portali Tetova

March 28, 2024, 10:03

Klan Macedonia ka siguruar listën me emra të kandidatëve të Bashkimit Demokratik për Integrim dhe partive tjera pjesë të koalicionit të Frontit Europian që do të garojnë në zgjedhjet e 8 majit për përbërjen e re parlamentare.

Kështu, siç mëson Klan Macedonia zona e parë zgjedhore do të drejtohet nga Blerim Bexheti i pasuar nga Ilir Hasani derisa zona e dytë zgjedhore do të drejtohet nga Sadulla Duraku i pasuar nga Skender Rexhepi Zejd.

Zona e III-të zgjehore do të drejtohet nga Suleyman Baki pasuar nga kuadër i BDI-së derisa në zona e IV zgjedhore do të drejtohet nga TDP.

Në zonën e V-të zgjedhore bartës liste do të jetë kryetari i ASH Ziadin Sela i pasuar nga Musa Xhaferi dhe Arbana Pasholli kurse zona e VI-të zgjedhore do të drejtohet nga kryetari i BDI-së Ali Ahmeti i pasuar nga kryeministri Talat Xhaferi, Ilire Dauti etj.

Në vazhdim lista me kandidatët për deputetë të Frontit Europian:

Zona e I-rë zgjedhore

Blerim Bexheti
Ilir Hasani
BDI grua
ASH

Zona e II-të zgjedhore

Sadulla Duraku
Skender Rexhepi Zejd
BDI Grua
Elmi Aziri
Bastri Bajrami
Fatma Osmanovska

Zona zgjedhore 3

Suleyman Baki
BDI
TDP
TDP

Zona zgjedhore 4

TDP

Zona e V-të zgjedhore

Ziadin Sela
Musa Xhaferi
Arbana Pasholli
Ismail Jahoski
TDP
BDI
ASH

Zona zgjedhore 6

Ali Ahmeti
Talat Xhaferi
Ilire Dauti
BDI
Menduh Thaçi
Beycan Ilyas
ASh
Sali Murat
Fatmire Isaku
BDI Grua
Arjanit Hoxha
BDI grua

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
tifozet-shqiptare-1024x682
Shqiptarët, të tretët për biletat e blera për Euro 2024
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve

DIASPORA