Fronti europian – Ziadin Sela pajtohet me 3 deputetë, Ali Ahmeti me gardën e vjetër në garë?

Autori

Autori

Portali Tetova

March 8, 2024, 09:03

Fronti europian prej 5 partive shqiptare, BDI, ASH, PDE, LP dhe PDSH dalëngadalë po merr formë.

Jozyrtarisht mësohet se Ziadin Sela është pajtuar me 3 deputetë, me çka edhe tashmë sipas burimeve brenda partive, ekipi anti-VLEN është qëndisur.

Ajo që bie në sy është se asnjë ministër i BDI-së nuk do të jetë në garë për deputetë. Lideri integrist, Ali Ahmeti do të del në mejdan me gardën e vjetër.

NJZ1
1. Blerim Bexheti (bartës)
2. Skender Rexhepi Zejdi – LP
3. Shkodrane Dasdhishta
4. Ilir Hasani
5. Studeniçan

NJZ 2
1. Sadullah Duraku
2. Elmi Aziri
3. Diana Toska
4. Arbër Ademi
5. Bastri Bajrami

NJZ5
1. Ziadin Sela (bartës)
2. Musa Xhaferi
3. Arbana Pasholli
4. Xhemil Qamili

NJZ 6
1. Ali Ahmeti
2. Talat Xhaferi
3. Ilire Dauti
4. Menduh Thaci
5. Faton Ameti
6. Arta Bilalli Zendeli
7. Arjanit Hoxha
8. Valdet Xhaferi
9. Fisnike Bekteshi Shaqiri

Tani për tani këto janë vetëm kalkulime nga negociatat mes palëve. Listat zyrtare pritet të kalojnë në filtrin e kryesive të partive në fjalë./TV21

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA