728 x 94

Gold AG tregon të mirat që ka feja islame: Zoti ua jep islamin atyre që i do

Autori

Autori

Portali Tetova

March 25, 2024, 07:03

Gold Ag është njëri nga personazhet publike që është i përkushtuar.

Ai nuk heziton të tregojë shpesh të mirat që i merr nga feja, shkruan lajmi.net.

Së fundmi i ftuar në “SOL” në Klan Kosova, ku meqë ndodhemi në muajin e shenjtë, ka folur për fenë islame dhe për të mirat që i sjellë.

Në një bisedë, këngëtari thotë se Zoti i do të gjithë por, islamin ua jep atyre që i do.

“Zoti i do krejt, po ne dëgjojmë shpesh edhe pse ndoshta do nuk kanë qejf me i transmetu fort me i qit për shembull nëpër rrjete sociale që po ndodhin po sido që të jetë po them pasuri Zoti i jep gjithkujt, pasuri i jep kushdo që e lyp, kushdo që mundohet për pasuni se jo veç me lyp po kushdo që mundohet për me bo pasuri, Zoti ka me ia dhënë. Islamin ia jep atyre që i do, e Zoti i do krejt. Veç varet ti sa e do Zotin. Se ai krejt i do, te ai s’ka dallim mes meje dhe teje, ama edhe ti nëse vet e kërkon. Edhe Zoti thotë që nuk e ndryshoi gjendjen e një populli pa dashur me ndryshu ai vet. Edhe gjendjen tënde, ti je ai popull.”, është shprehur reperi.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos
IMG_7429
VLEN hap edhe dy shtabe në Reçicë të Vogël, interesimi i jashtëzakonshëm i aktivistëve
IMG_7419
Kasami nga Zvicra: Mërgimtarët sjellin mbi 1 miliardë Euro në Maqedoni, nuk duhet të presin nga 8 orë në kufi

DIASPORA