728 x 94

Gostivar, pas 80 viteve rikthehet tradita e çeljes së iftarit me krismën e topit

Autori

Autori

Portali Tetova

March 11, 2024, 08:03

Në iftarin e parë të Ramazanit në fshatin Balindoll të Gostivarit u rikthye tradita e çeljes së iftarit me krismën e topit, si dhe u shtrua iftar publik për banorët dhe të ftuarit.

“Falënderojmë organizatorët në krye me z. Mitat Fidani, imamët H. Sead ef. Fetai dhe Mr. Muhamed ef. Selimi, koordinatorin e SHMI Medreseja ISA BEU – Gostivar, Prof. Afrim ef. Alija, hoxhallarët: H. Ibrahim ef. Abduraimi, Ensar ef. Memedi, Mevlan ef. Kamberi, Bujamin ef. Bajrami.

“Muftiu pati fjalë përshëndetëse duke treguar mbi vlerat e Ramazanit dhe formën e tillë të iftarit”, thuhet në njoftimin e BFI-së së Gostivarit.

Në këtë iftar prezent ishin edhe kryetari i komunës së Gostivarit, Dr. Arben Taravari, kryetari i BDI – Gostivar Mr. Valdet Xhaferi, ish kampioni botërorë në mundje z. Shaban Tërstena, personalitete nga myftinia, pushteti lokal dhe qendror dhe shumë mysafirë të tjerë. FLAKA

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA