728 x 94

Grubi: Opozita shqiptare e vendosur e gjitha në shërbim të VMRO-DPMNE-së

Autori

Autori

Portali Tetova

February 19, 2024, 03:02

Zëvendëskryeministri, Artan Grubi në TV A2 CNN në Shqipëri deklaroi se opozitarët shqiptarë janë pothuajse të gjithë të dalur nga BDI-ja, të cilët tashmë po i shërbejnë opozitares maqedonase VMRO-DPMNE.

“E ashtuquajtura opozita shqiptare janë që të gjithë të dalur nga BDI-ja, pra ish-kolegë që tash kanë përfunduar askund sepse donin të jenë themelues të partive politike pa pasur aftësi për të udhëhequr të njejtat, ndaj nuk janë as të përfaqësuar me deputetë në kuvend. Kjo që i ka përcjellë deri më tani do të vazhdoj edhe më tutje. Ata u bashkuan mirëpo ky bashkim i tyre erdhi përshkak të mungesave vetanake për të udhëhequr. Nga BDI gjithmonë kemi kërkuar që të bashkohen, që mos të përçahet vota shqiptar, mirëpo ata momentalisht po veprojnë me përçarje në shërbim të VMRO-DPMNE-së”, tha Grubi.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA