Imami Gania me kërkesë deri te hoxhallarët: Hajdeni të zgjedhim myftiun e ri të Tetovës

January 3, 2024, 05:01

P situatës së krijuar në Myftininë e Tetovës ku tani kemi 2 myfti, njëri Qani Nesimi i cili nuk e ka lëshuar fronin dhe tjetri i zgjedhur nga rijaseti Selver Xhemaili, imami i Xhamisë GamGam, Nuhi Ganija ka dal me një kërkesë deri te hoxhallarët e Tetovës për të dal prej ngërçit të krijuar.

“Me sebep të madh. Myftinia e Tetovës me dy myfti! Të nderuar hoxhallarë dhe kryetarë këshillash të xhamive në Myftininë e Tetovës. Për hirë të mbarvajtjesë dhe unitetit mbrenda Myftinisë së Tetovë po ju drejtohem me këtë kërkesë e cila sa është islame po aq është e arsyeshme dhe legjitime…
Kërkoj mbështetjen tuaj në këtë iniciativë fisnike që të thirret mexhlisi- kuvendi i Myftinisë së Tetovës, në këtë mbledhje duhet të ketë vetëm një pikë në rendin e ditë: – Zgjedhjen e myftiut të ri të Myftinisë së Tetovës. Duke u nisur nga fakti që Myftinia e Tetovës gjendet në një situata tejet të pa lakmueshme, zgjedhja e vetme është thirrja e mexhlisit,të cilën mbledhje duhet ta udhëheq hoxha më i moshuar, i cili është në mardhënie pune…Të nderuar kuvendar të mexhlisit!Fjalën e fundit në të ardhmen duhet ta thotë kuvendi…Le të zgjidhet më meritori në mesin e hoxhallarëve. Zoti na ndihmoftë” ka deklaruar imami Ganija.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
IMG_9224
Rivotimet: Fatmire Isaku humbi mandatin, Imërlije Saliu deputete e re
wfewfefWF
KSHZ shpalli rezultatet e para nga rivotimet, ja si u votua në njësitë 5 dhe 6
fronti-vlen-800x345
VLEN-i shkon në 14 deputetë, Fronti Evropian bie në 18
IMG_9213
Deputeti i 8 i VLEN-it në Njësinë e Gjashtë Zgjedhore, Mexhiti: E konfirmon legjitimitetin tonë tek shqiptarët
IMG_9202
Adnan Azizi bëhet deputet, VLEN tani ka 14 kurse Fronti 18
IMG_9194
Halil Kastrati nderohet me “Çmimin e Mirësisë” nga Erdogan

DIASPORA