Imami Gania me kërkesë deri te hoxhallarët: Haj...

Imami Gania me kërkesë deri te hoxhallarët: Hajdeni të zgjedhim myftiun e ri të Tetovës

January 3, 2024, 05:01

P situatës së krijuar në Myftininë e Tetovës ku tani kemi 2 myfti, njëri Qani Nesimi i cili nuk e ka lëshuar fronin dhe tjetri i zgjedhur nga rijaseti Selver Xhemaili, imami i Xhamisë GamGam, Nuhi Ganija ka dal me një kërkesë deri te hoxhallarët e Tetovës për të dal prej ngërçit të krijuar.

“Me sebep të madh. Myftinia e Tetovës me dy myfti! Të nderuar hoxhallarë dhe kryetarë këshillash të xhamive në Myftininë e Tetovës. Për hirë të mbarvajtjesë dhe unitetit mbrenda Myftinisë së Tetovë po ju drejtohem me këtë kërkesë e cila sa është islame po aq është e arsyeshme dhe legjitime…
Kërkoj mbështetjen tuaj në këtë iniciativë fisnike që të thirret mexhlisi- kuvendi i Myftinisë së Tetovës, në këtë mbledhje duhet të ketë vetëm një pikë në rendin e ditë: – Zgjedhjen e myftiut të ri të Myftinisë së Tetovës. Duke u nisur nga fakti që Myftinia e Tetovës gjendet në një situata tejet të pa lakmueshme, zgjedhja e vetme është thirrja e mexhlisit,të cilën mbledhje duhet ta udhëheq hoxha më i moshuar, i cili është në mardhënie pune…Të nderuar kuvendar të mexhlisit!Fjalën e fundit në të ardhmen duhet ta thotë kuvendi…Le të zgjidhet më meritori në mesin e hoxhallarëve. Zoti na ndihmoftë” ka deklaruar imami Ganija.

Mos e humb

IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Më shumë nga kategoria

IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_3264
Granit Xhaka iu prin maestrove të mesfushës në Top 7 ligat evropiane
donarti-750x504
Donart Bexheti, supertalenti shqiptar në Danimarkë, që dëshiron t’i ngjajë Cristiano Ronaldos!
Agron Memeti
Agron Memedi bashkohet si pjesë e stafit teknik te skuadra kuq e zi
IMG_3952
Ora më e madhe në botë qëndron në kullën e katërt më të lartë të botës në Arabinë Saudite
IMG_3951
Kolli i thatë merr hov në Maqedoni/ Nga 56 raste të regjistruara, 14 janë fëmijë nën moshën një vjeçare
IMG_3950
Kovaçevski u kërkoi falje mediave për deklaratën e një dite më parë
Edi-Ramaa
Erdogani shqetësohet për Ramën: A nuk ka të ftohtë ky? (VIDEO)
1681670161_maxresdefault
“Sa fëmijë duhet të bëjë një çift?” Ahmed Kalaja: Gjashtë është minimalja, kush lind 12 është kampion
policia-714x420
Vrasje e dyfishtë në Kumanovë, një i plagosur

DIASPORA