Izet Mexhiti: Lirimi i Miajllkovit sukses i BDI-së

Autori

Autori

Portali Tetova

April 1, 2024, 08:04

Kryetari i LD-së Izet Mexhiti ka komentuar lirimin nga burgu të Sasho Milallkov, si “sukses” i padiskutueshëm i politikave të BDI-së që gjatë viteve e kan ruajtur dhe mbrojtur me fanatizëm lojalitetin ndaj Gruevskit dhe dëgjueshmërinë nga patronit Mijallkovit.

“Me këta politikanë servil ardhmëria jonë vetëm në Europë nuk mund të jetë. Prandaj, me 24 prill do ta marrin dënimin e merituar.
Ndryshimi po vjen! Bashkë me ndryshimin edhe dënimi për Gruevskin dhe Mijallkovin. Sepse drejtësia mbase vonon, por nuk harron”- ka theksuar Mexhiti.

Fron(t)it europian po i rreshtohen “sukseset” e njëpasnjëshme. Pasi pajtoi në lista zgjedhore të gjithë politikanët më kontrovers, ata me të cilët nuk kanë lënë gjë pa i thënë njëri-tjetrit dhe pasi bëri aleanca me djallin e të birin vetëm e vetëm për të tentuar që të ngelet në pushtet, sot na erdhi edhe “lajmi i madh” për lirimin e parakohshëm nga burgu i Sasho Mijallkovit!

Çka të thuhet më shumë? “Sukses” i padiskutueshëm i politikave të BDI-së që gjatë viteve e ruajti dhe mbrojti me fanatizëm lojalitetin ndaj Gruevskit dhe dëgjueshmërinë ndaj patronit – Mijallkov.

Me këta politikanë servil ardhmëria jonë vetëm në Europë nuk mund të jetë. Prandaj, me 24 prill do ta marrin dënimin e merituar.
Ndryshimi po vjen! Bashkë me ndryshimin edhe dënimi për Gruevskin dhe Mijallkovin. Sepse drejtësia mbase vonon, por nuk harron.

P.S. Po mendohem, cilin këngëtar të madh shqiptar do ta kishin ftuar në festën për Mijallkovin, po të mos ju vinte pak marre?!

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA