Kanë ardhur formularët për pasaporta në Maqedoni, por vetëm për procedurë urgjente

Autori

Autori

Portali Tetova

February 19, 2024, 07:02

Qytetarët që kanë caktuar termin për lëshimin e pasaportës me procedurë urgjente dhe personat me certifikatë mjekësore do të marrin së shpejti dokumentet e reja të udhëtimit. Ministri i Punëve të Brendshme, Pançe Toshkovski, informoi se kanë pranuar 20 mijë formularë.

Kjo do të thotë se në periudhën e ardhshme vetëm ai që ka paguar trefish më shumë do të ketë pasaportë, të tjerët do të duhet të presin.

Toshkovski thotë se vendi është në këtë gjendje për shkak të mosveprimit të lidershipit të mëparshëm. Zëvendësi i tij, i cili vjen nga radhët e LSDM-së, Mitko Bojmacaliyev, nuk sheh se ka ndalesë në dhënien e dokumenteve.

Toshkovski edhe një herë i ka bërë thirrje deputetëve që të votojnë Ligjin për dokumentet e udhëtimit që është dorëzuar, pasi ka kaluar për patentë shoferët.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA