Kapedan Burdushi!

Autori

Autori

Portali Tetova

March 29, 2024, 08:03

Shkruan: Fatmi Limani

KAPEDAN BURDUSHI !

(flijon të gjitha të shpëtojë lëkurën e zgjebosur)

Të bëhesh i pari në shoqëri bazuar në forcën vetanako-mendore dhe fizike është ndryshe nga lider’ri i ulur te tryeza të shtruara.

I pari mbetet i përbetuar dhe në mbrojtje të vlerave dhe dinjitetin kombëtar dhe i dyti (Lider’ri) tregëton vlerat e luftës, për të shpëtuar lëkurën e zgjebosur.

U zhvilluan luftra të përgjakshme në vitet 1998-2001, që mbajnë vulën e mbi 90 DËSHMORËVE, QINDRA TË PLAGOSURVE DHE MIJËRA SHTËPIVE, të cilat u shkrumbuan në emër të të drejtave dhe lirive.

O’Kapedan-Durdullush kollaj e paske të përmbysësh sofrën e shtruar nga të tjerë, sepse njerëzit (familjen), miqësinë e ke në numër, të veshur, të pasuruar dhe pa asnjë gërvishje.

O’Kapedan-Hazër’Bejxhan, hapi regjistrat e Brigadave e rilexo emrat e Dëshmorëve dhe të Plagosurve të Lirisë, për të kuptuar etnitetin e Tyre.

O’Kapedan-Karadyzen (i çakorduar), SHQIPTARËT LUFTUAN DHE FLIJUAN TË VETËM, PËR TË PËRFITUAR TË GJITHË ETNITETET (TURQ, ROM, VLLEH…).

*Ps; Drejtorët e Subjektit tuaj, nëpër shkollat Fillore, të Mesme…, janë degjenerues-shkelësit më të mëdhenj të të drejtave dhe përfaqësimit të barabartë të Turqve dhe Romëve.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA