Kardiokirurgu nga Tetova Kujtim Xhelili, për herë të parë në Maqedoni ka kryer MiCABG pa prerje të gjoksit dhe pa përdorim të EKC

Autori

Autori

Portali Tetova

April 3, 2024, 09:04

Kardiokirurgu tetovar Kujtim Xhelili bashkë me ekipën e Kardiologjisë të përbërë edhe nga mjeku dr.Marjan Shokarovski kanë kryer për herë të parë në vendin tonë Minimal invasive aortocoronaren bypass (MiCABG) pa prerje te gjoksit dhe pa perdorim te EKC(extracorporal circulation machine) në Klinikën Universitare në Shkup!
Pacienti për brenda 48 orëve me parametra hemodinam stabil është lëshuar për kurim në shtëpi!
Ekipa e Kardiologjisë në Klinikën Universitare në Shkup deri më tash kanë kryer 11 transplante të suksesshme të zemrës!

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
gashi
Gashi: Taravari, kandidati i vetëm që përfaqëson shqiptarët
IMG_7523
Bilall Kasami pyet Ali Ahmetin: Ku ishe kur u vranë komandantët Teli, Hoxha, e Shqiponja?!
Bilall Kasami
Kasami: Ali pse nuk e kërcënove Gruevskin kur u vra Harun Aliu, kur ndodhi Monstra, Kumanova…
Ali Ahmeti - UCK
Ahmeti: Po të mos ishte UÇK-ja, nuk do të ekzistonte Maqedonia
IMG_7507
Ahmeti për deklaratën ndaj Mickoskit: Është çuar kundër shqiptarëve, “katundi që shihet nuk do kallauz”
IMG_7504
Adem Ramadani - Shkurte Fejzës: Neve na ruan Allahu i MADH e jo Aleksandri i Madh

DIASPORA