Kasami në RTK me simbolin e lulëkuqes, përkujto...

Kasami në RTK me simbolin e lulëkuqes, përkujton gjenocidin serb në Kosovë

January 31, 2024, 09:01

Kryetari i Lëvizjes BESA Bilall Kasami sonte ka qenë i ftuar në një intervistë për Radio Televizionin e Kosovës.

Kasami ka folur për sfidat politike të partisë së tij, kandidatin e mundshëm për president, bashkëpunimin e opozitës dhe tema të tjera.

Ajo që vërehej në sakon e Bilall Kasamit ishte lulëkuqja me katër petale të cilën Kasami e mbante në gjoks e cila jo zyrtariaht është simbol i përkujtimit të viktimave të gjenocidit në Kosovë.

Kjo tregon qartë se shqiptarët janë bashkë kundër sërbisë dhe se ndëshkimi i tyre duhet të jetë i pashmangshëm.

Mos e humb

IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)

Më shumë nga kategoria

IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_4672
Sela nga Saraji: Nuk e përkrahim Arben Taravarin për president
IMG_4666
Gashi: “Me qenë si Ali Ahmeti, e kisha lënë politikën dhe ju kisha thënë – hallall ju qoftë”
IMG_4665
Turqia goditet nga një tërmet
IMG_4664
Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport
IMG_4663
Kristjan Asllani shënon gol të mrekullueshëm në Serie A
IMG_4662
Shkolla e Vizbegut assesi të hapet/ Drejtori u emërua, por nuk përgjigjet

DIASPORA