Kasami nga Zhelina: Premtojmë autonomi të plotë për komunat shqiptare

Autori

Autori

Portali Tetova

April 16, 2024, 07:04

Lideri i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, në tubimin në Zhelinë, ka thënë se me ardhjen e VLEN në Qeveri, komunat do të kenë mbështetje më të madhe për zhvillim si dhe autonimi të plotë të tyre.

“Ne në këto zgjedhje kemi dalë që të ofrojmë zhvillim ekonomik, të rrisim mirëqënien e qytetarëve që komunat tona ti bëjmë më të zhvilluara. Ne kemi dalë që në këto zgjedhje të ofrojmë një decentralizim të mirëfilltë dhe një autonomi të plotë për komunat tona, sepse ne treguam me Tetovën, me Zhelinën, me Gostivarin me Çairin e gjith andej, që kemi udhëheqës që dinë tu shërbejnë banorëve dhe qytetarëve të tyre”, ka deklaruar kryetari i Lëvizjes BESA, Bilall Kasami.

Ai ka theksuar se VLEN e kërkon besimin e qytetarëve që të mund të ketë më shumë decentralizim, më shumë autonomi lokale, që pushteti tu rikthehet qytetarëve, e që rinisë ti kthehet shpresa.

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit
sokratis-famelos
Famelos: Ratifikimi i memorandumeve do ta avanconte bashkëpunimin me RMV-në

DIASPORA