“Katër djem i kam humb në luftë”, plaku nga Gjakova thotë se kurrë askush nuk e viziton

Autori

Autori

Portali Tetova

February 23, 2024, 07:02

“Katër djem i kam humb në luftë”, plaku nga Gjakova thotë se kurrë askush nuk e viziton
Zenun Xhemajli nga Gjakova për Kanal10 ka rrëfyer humbjen e katër djemve në luftë derisa thotë se askush nuk i hap derën ta vizitojë.

Ai ankohet edhe për shkollën e fshatit Sheremet e cila quhet “Dy Dëshmorët” i cili kërkon të quhet tre dëshmorët për shkak të djalit të tij dëshmor.

“Qysh mujnë me pasë fytyrë si shkolla si ky njerëzim, si ka dhënë aty mësim, sa fëmija ka dalë prej tij. Sot mund të jenë kudo, ka dhënë biologji fizikë…”

Tutje Xhemajli theksoj edhe mos vizitën nga institucionet.

“Më vjen keq, nuk është në rregull, më kanë qitë më kanë lënë anash. Mozomakeq për mua që jam gjallë, pse më më pru në këtë situatë qeveria e Kosovës, me luajtë me mua, me djalë.”/Gazeta10/

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!
Zgjedhjet-2024
KSHZ publikon rezultatet e 99.03 % të votave, ja si qëndrojnë kandidatët për President
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit

DIASPORA