Maqedoni

Katica Janeva është kthyer sërish në burgun e Idrizovës pasi u gjetën parregullsi në lirimin e saj me kusht

Autori

Autori

Portali Tetova

July 10, 2024, 12:07

Për shkak të parregullsive në lirimin me kusht, ish-prokurorja speciale Katica Janeva është kthyer në burgun në Idrizovë, mëson jozyrtarisht Sitel nga burimet e veta. Drejtoria për Ekzekutimin e Sanksioneve ka vendosur të verifikojë nëse Janeva ka respektuar lirimin me kusht dhe nëse kompania private ku ajo duhej të punonte ishte e hapur.

Burimi i Sitel thotë se pas verifikimit, është konstatuar se zyra ku Janeva duhej të ishte angazhuar nuk funksiononte fare, pas çka ajo është dërguar për të vuajtur dënimin e plotë. Deri në këtë moment, nuk ka një konfirmim zyrtar të këtij informacioni nga Drejtoria për Ekzekutimin e Sanksioneve.

Ndryshe, në vitin 2021, shoumeni Borjan Jovanovski në rastin “Reket” u dënua me nëntë vjet burg për marrje shpërblimi për ndikim të paligjshëm dhe pastrim parash, ndërsa Janeva me shtatë vjet për keqpërdorim të pozitës dhe autorizimeve si prokurore speciale.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq
burgu-696x433
Qeveria e Maqedonisë ka ndryshuar të gjithë drejtorët nëpër burgje
oltagixhari_337386966_239807778411051_2133615743797028751_n
Olta përplaset ashpër me ndjekësit: Nuk e trajtoj veten si lopë
geergerg
Taravari: Ka para, lista pozitive e ilaçeve do të promovohet pasi të zgjidhet Bordi Drejtues i Fondit Shëndetësor

DIASPORA