Maqedoni

Komuna e Tetovës shkurton orarin e parkimit zonal

Autori

Autori

Portali Tetova

July 11, 2024, 02:07

Nga informacione qe ka siguruar portali ynë, do të ketë shkurtim të orarit në përkimin zonal të qytetit të Tetovës. Komuna e Tetovës ka vendosur që të shkurtoj orarin e parkimit zonal për dy orë.

Tashmë të gjithë qytetarët pas orës 21 mund ta shfrytëzojnë parkimin pa pagesë sepse dhe marimanga e qytit nuk do të punoj. Mendohet se ky vendim ka ardhë për shkak të mërgimtarëve.

Për të lehtësuar edhe më shumë trafikun e qytetit, Komuna e Tetovës në bashkëpunim me Sektorin e Punëve të Brendshme Tetovë, do të punojë vazhdimisht në ruajtjen e kaosit në qytet. Poashtu do të pastrohet Bulevardi prej të Oslloja deri të Sheshi Iliria, si dhe Bulevardi Bllagoja Toska nga shkolla e mesme tekstile deri te rruga Boris Kidriç (te Tetovarja). Këto rrugë të qytetit do të jenë gjithnjë në mbikqyrje që të jenë të pastruara nga parkimet e panevojshme me qëllim të qarkullimit sa më të lehtë të automjeteve.

Ky vendim do të filloj nga 15 i këtij muaji deri në 15 gusht. Komuna e Tetovës do të bëj një verë të qetë dhe të mirëorganizuar për qytetarët dhe mërgimtarët.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

ewrfgererg
Kylian Mbappe zyrtarisht lojtar i Real Madrid, pozon me fanellën e ‘los blancos’
IMG_2342
Një muaj spektakël, sonte përfundon Euro 2024, Spanja përballë Anglisë në finalen e madhe
yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre

Më shumë nga kategoria

Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
A13C3EC9-3E54-41D8-AA47-22A8509707D9-768x512-1-750x430
Zv.ministri i Kulturës mirëpret organizatorët e festivalit ndërkombëtar “Folkfest Shkup” me përfaqësues nga 15 vende të botës
08-46-07-bebe-noga-960x640-1-750x430
Ndërron jetë një foshnje katërmuajshe në Bogdanci
453003502_792990406155910_3380075285291729837_n-800x600-1
Sllupçani po bëhet me stadium të ri, realizon ëndrrën e shumë gjeneratave
Toshkoski_Daciq
Serbia kërkon ekstradimin e ish ushtarit të UÇK-së, Blerim Ramadani
hristijanmickoski
Mickoski: Do të miratojmë kod të ri penal, por sipas standardeve evropiane, jo sipas nevojave të dikujt
htsbtfgsrf
A do të kthehet në Kosovë trupi i Faton Hajrizit? Ja çfarë thotë Daçiq

DIASPORA