Kovaçevski: LSDM do të del me kandidatin për president në fund të muajit

Autori

Autori

Portali Tetova

February 19, 2024, 02:02

Kryetari i LSDM-së Dimitar Kovaçevski, sot deklaroi se partia e tij do të del me kandidat të vetin për president në fund të muajit.

Ai deklaroi se “kandidati i tyre do të mbështetet nga partnerët e koalicionit”.

“LSDM do ta ketë kandidatin për president në fund të këtij muaji ose në fillim të muajit të ardhshëm. Kandidati presidencial që do të propozojmë do të mbështetet nga partnerët tanë të koalicionit. Sa kandidatë presidencialë do të ketë në vend varet nga partitë politike. Unë nuk do të ndërhyj nëse një parti politike do të kandidojë apo jo një kandidat presidencial, nëse një individ do të kandidojë”.

“Megjithatë, ne jemi një shoqëri demokratike dhe çdo kandidat, çdo parti politike ka të drejtë të kandidojë për çdo detyrë. Ajo që di është se kandidati ynë për president do të mbështetet nga partitë politike që kanë qenë me ne në koalicion, që janë me ne në koalicion dhe që do të jenë në zgjedhjet e ardhshme me ne në një koalicion, me të cilin tashmë po fillojmë bisedimet. Për ecurinë konkrete të zgjedhjeve”, tha Kovaçevski.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!
Bujar Osmani
Bujar Osmani: Faleminderit mbi 120,000 herë!

DIASPORA