Maqedoni

LSDM: “27 prilli” nuk guxon të përsëritet

Autori

Autori

Portali Tetova

April 27, 2024, 10:04

Në 7-vjetorin e dhunës në Kuvend, nga LSDM thonë se lirinë dhe demokracinë që e ktheu LSDM janë të çmuara dhe se 27 prilli nuk guxon të harrohet, përcjell TV21. Nga LSDM thonë se pjesëmarrësit në dhunën në Kuvend nuk janë mbrojtës të Kushtetutës, siç i quan Hristijan Mickoski dhe Gordana Siljanovska, por janë dhunues.

“DPMNE në vend që t’i kërkojë falje opinionit, në vend që të pendohet për të enjten e përgjakshme, ata i quajnë dhunuesit e dënuar heronj dhe mbrojtës të Kushtetutës. Pjesëmarrësit e 27 prillit janë dhunues, jo mbrojtës të Kushtetutës, siç thonë Siljanovska dhe Mickoski. Nuk mundet që dhunuesit, që tentuan të suspendojnë Kushtetutën, në atë ditë të përgjakshme, pikërisht shtatë vjet më parë, të jenë mbrojtës të Kushtetutës. Të nxitur ng

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
Ali Ahmeti
A do ta votojë Ali Ahmeti propozimin që Afrim Gashi të bëhet kryetar i Kuvendit? 
menduh-thaci-1
A do ta votojë Afrim Gashin për kryetar Kuvendi? Flet Menduh Thaçi
afrimii-696x451
Afrim Gashi jep dorëheqje nga funksioni i kryetarit të Alternativës, pasi do ta udhëheq Kuvendin e RMV-së
445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
ARII-696x387
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
IMG_9381
Nesër seanca konstituive, me shumë gjasa Afrim Gashi kryeparlamentar

DIASPORA