Lumi Shkumbin mbetet i papastruar! Vazhdojnë mosmarrëveshjet mes Komunës së Tetovës dhe Pyjet e Maqedonisë

Autori

Autori

Portali Tetova

March 11, 2024, 05:03

Vazhdojnë mosmarrëveshjet mes dy institucioneve. Komuna e Tetovës ankohet se NP “Pyjet e Maqedonisë” edhe sot nuk po lejon që të pastrohet shtrati i Lumit Shkumbin, me arsyetimin se ata nuk kanë leje për transportin e drunjëve. Drejtori i NPK Tetovë Samet Bislimi pyet se kush do të mbajë përgjegjësi nëse kemi vërshime!?

Lumi Shkumbin mbetet i papastruar! Vazhdojnë mosmarrëveshjet mes Komunës dhe Pyjet e Maqedonisë

“Pasi na pengun që të mos punojmë, policia e pyjeve nuk ka ndërmarrë asgjë deri më tani. Nga policia e pyjeve na thanë se ata do të largojnë drutë. Sipas tyre ne nuk kemi të drejtë të bëjmë largimin e drunjëve. Qëllimi i tyre është që të pengojnë punën tonë, kjo shihet qartë, gjë që mund të shihet edhe në terren. Cila është zgjidhja që ofronin ata!? Nuk i kanë larguar, kush do të mbajë përgjegjësi pasi dhe na penguan, kush mbanë përgjegjësi në rast vërshimesh”, tha Bislimi.

Por zv/drejtori i pyjeve të Maqedonisë, Safet Miftari thotë se Komuna e Tetovës duhet të kërkojë leje, pasi drunjët janë në pronë shtetërore.

“Ndërmarrja publike ka të drejtë të bëj një kërkesë tek ne që të priten drutë, të ngarkohen. Se drutë janë tonat, çdo gjë jashtë kësaj i tejkalon ingerencat dhe kjo është. Drutë si i pamë dje në foto ata kishin bërë ngarkesë dhe duhet të jenë falënderues që ne nuk ua morëm edhe kamionin, pasi që kamioni pa leje ose vulë ose pa shënjëhzim kemi të drejtë t’i konfiskojmë edhe automjetet, kamionët. Ne nuk e bëmë atë gjë duke u munduar t’i kursejmë”, tha Miftari.

Miftari kërkoi nga NPK “Tetova” që të drejtohen me kërkesë në Pyjet e Maqedonisë dhe të shenjëzohen se cilat pemë do duhet që të priten.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA