728 x 94

Mbledhja e NATO-s, Osmani nga Brukseli:Përshpejtimi i procesit euro-integrues për Ballkanin Perendimorë i domosdoshëm

April 3, 2024, 09:04

Ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani njëherë edhe kandidat për president nga “Fronti Europian”, ka marrë pjesë në takimin ministrorë të NATO-s në Bruksel.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Osmani ka shpalosur edhe agjendën e mbledhjes.

Pika e parë për të cilën është diskutuar është përshpejtimi i proceseve integruese europiane dhe euroatlantike të vendeve të Ballkanit Perëndimor.

Në mbledhjen e njëjtë është shënuar edhe 75 vjetori i formimit të Aleancës dhe sukseseve e sfidave të shumta ndër vite.

Njoftimi i plotë:

Takim Ministror i NATO-s në Bruksel

Përshpejtimi i proceseve integruese europiane dhe euroatlantike të vendeve të Ballkanit Perëndimor është thelbësor dhe i domosdoshëm për përballimin e kërcënimeve ruse të sigurisë.

Shënimi i 75-vjetorit të formimit të Aleancës dhe sukseseve e sfidave të shumta ndër vite

Anëtarësimi i Suedisë në Aleancë si konfirmim se politika e dyerve të hapura të NATO-s është e gjallë dhe e mirë dhe kontribuon në forcimin e stabilitetit transatlantik.

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA