“Me pushkë automatike grabiti rreth 5300 euro në kazino”, Prokuroria kërkon paraburgim për të riun nga Tetova

Autori

Autori

Portali Tetova

April 26, 2024, 10:04

Prokuroria kërkon paraburgim për 28-vjeçarin nga Neproshteni i Tetovës, i cili dyshohet se me 24 prill të këtij viti, me pushkë automatike grabiti një kazino në fshatin Leshkë të Tetovës, përcjell TV21. Nga Prokuroria thonë se i njëjti përpos për grabitje, dyshohet edhe për kryerjen e veprës penale “armëmbajtje pa leje”.

“Më 24 prill, i dyshuari i maskuar me fantom maskë, ka hyrë në një kazino në Leshkë dhe ka kërcënuar me pushkë automatike, e cila është e ndaluar për qytetarët, punonjësin e sigurimit dhe një person tjetër të pranishëm. Ai ka aktivizuar pushkën automatike dhe ka urdhëruar të dëmtuarit që të shtrihen në dysheme, pas çka nga sirtarët e kasës i ka marrë 329.780 denarë”, thonë nga Prokuroria./tv21.tv

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA