Menduh Thaçi lartëson Ali Ahmetin: Është si arra e fortë te shqiptarët

Autori

Autori

Portali Tetova

March 12, 2024, 10:03

Kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare, Menduh Thaçi në emisionin “Politiko” ka tregur edhe për raportin të cilin ka me kryetarin e BDI-së Ali Ahmeti,

Dikur si kundërshtar të fortë tashmë Thaçi ka raporte të mira me Ahmetin ai ka treguar se nuk janë ende bashkëpuntorë me BDI-në.

Thaçi tutje për BDI- në dhe Ali Ahmetin ka komplimentur për punën e tyre duke i quajtur se ata punojnë si një arrë e fortë e organizimit politik të shqiptarëve, raporton Gazeta10
BDI-ja dhe zoti Ahmeti funksionojnë si arra e fortë e organizimit politikë të shqiptarëve, pse do të thoni ju?, për shkak se ne të tjerët krejt kemi nga një apo dy deputet dhe vetëm BDI-ja është një struktur e fuqishme e organizimit politik”, ka thënë ai.

Thaçi poashtu ka folur per opozitën në Maqedonin e Veriut ku i ka quajtur ata si një opozitë të rrejtshme për shqiptarët, raporton Gazeta10.
Tutje ai ka thënë se ka edhe topa tjera për te krisur për kandidatin nga Opozita e Bashkuar Shqiptare për president të Maqedonisë së Veriut, Arben Taravari, raporton Gazeta10. “Po shikoni se une kam edhe topa tjera për te krisur jo vetëm turqisht që flet po sikur të ju them se kryetari i një parti shqiptare fletë serbishtë apo është ma e leht me dëgju që flet turqisht dhe jo serbisht”, ka thënë ai.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA