Lajme

Mexhiti: Blerim Bexheti kërcënoi kordinatorin tonë në Saraj

April 3, 2024, 07:04

Kryetari i Lëvizjes Demokratike Izet Mexhiti në një intervistë për Alsat tha se nga frika e humbjes së zgjedhjeve, BDI ka filluar me presione dhe shantazhe ndaj qytetarëve. Në këtë drejtim Mexhiti tha se Blerim Bexheti mbrëmë nëpërmjet telefonit ka kërcënuar koordinatorin e tij me prishjen e shtëpisë në Matkë.

“Ajo që e shoh, tash kanë mjaftueshëm pare të zeza, pare të kazinove, e ndjejnë humbjen në teren dhe kanë filluar se si ti blejnë votat, si të joshin dikë me para të kazinove, si ti falsifikojnë zgjedhjet, apo kur nuk munden me joshje shkojnë me presione siç ishte rasti mbrëmë me një koordinator timin që me presione e merr z.Bexheti dhe me shantazh se do t’ia prish shtëpinë në Matkë nëse nuk del në fotografi me të, ja jep në telefon Ali Ahmetin, Bujar Osmanin. Kjo flet se nuk është më fryma e dikurshme e BDI-së por më shumë frymë Thaçiste, frymë e Sasho Mijallkovit, pra janë në gjendje gjithçka të bëjnë, por harrojnë se porosia jonë është që zgjedhjet duhet të jenë të qeta, paret mund tua merrni, por vota është e fshehtë, edhe në presione ua bëni rrafsh, mbani qëndrimin tuaj, bindjen tuaj edhe rezultati në fund do të jetë befasues për ne edhe për ata. Kam intuitën se në këto zgjedhje do të ndodh populli që do të jenë zgjedhje identike me zgjedhjet 2016 kur atëherë ishin zgjedhje anti-Gruevski dhe tash do të jenë anti-pjesës tjetër të regjimit që ka mbet, deklaroi Izet Mexhiti, Kryetar i Lëvizjes Demokratike./Alsat

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

yamal 304
Historia prekëse! Çfarë fshihet pas festimit të Yamal me numrin “304”
Messi Yamal
“Fillimet e dy legjendave”, kur Messi mbante në krahë Yamal
IMG_1852
Mesut Ozil e shikoi çerekfinalen e Euro 2024 me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan – ai ishte akuzuar në të kaluarën për miqësinë mes tyre
449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë

Më shumë nga kategoria

449458530_797077062572726_2017746085529832082_n
Ekipet me më së shumti tifozë në Euro 2024 – Shqipëria lë pas kombëtare të mëdha
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
Adnan-Azizi-768x463-1
Azizi: Imagjinoni deri ku shkon injoranca, hipokrizia dhe pafytyrësia e DUI-stave! Kërkojnë mbylljen e kazinove!
merko
Akuza ndaj Merkos dhe 10 personave të tjerë për krim urbanistik
-1200-630-arta-kabashi-726348369854740484565-696x3921-1-1709194693
Arta Kabashi tregon se çfarë i ka ndodhur pas ”BBV”: M’i ka ndezur …
snopce-elmi
Snopçe: Deputetët e Selës mbështetën ligjin e Artan Grubit për lojërat e fatit! (Video)
IMG_2225
Adina Osmani nga Universiteti i Tetovës, fituese e çmimit “Unaza Inxhinierike”
IMG_2223
Misi i Maqedonisë ra nga lartësia duke bë “selfi”, theu 11 brinjë

DIASPORA