Mexhiti e Aliu shtrëngojnë duart me Ziadin Selë...

Mexhiti e Aliu shtrëngojnë duart me Ziadin Selën dhe Ali Ahmetin

Autori

Autori

Portali Tetova

February 9, 2024, 05:02

Dy ministra të Aleancës për Shqiptarët Fatmir Mexhiti dhe Azir Aliu u paraqitën në seancën ku diskutohet shkarkimi i tyre, duke përshëndetur, mes tjerash edhe ish kreun e partisë së tyre Ziadin Sela dhe kreun e BDI-së Ali Ahmeti. Kryeministri Talat Xhaferi tha se propozon shkarkimin e ministrave për shkak të statusit në facebook të kreut të ASH-së Arben Taravari dhe statusit të ministrave që e mbështetën atë. Xhaferi tha se pasi ato u shprehën për bashkëpunim me opozitën, qeveria teknike nuk lejon dy parti opozitare në të.

Ministri Mexhiti vlerëson se shkarkimi i tij është i porositur kurse gjatë mandatit të tij është përballur me pengesa për realizimin e projekteve.

36 deputetë u paraqitën për të marrë fjalën, që nënkupton se debati mund të zgjasë disa ditë.
Halil Snopçe, deputeti i Aleancës për Shqiptarët që është rreshtuar në krah të Taravarit, tha se shkarkimi i ministrave nuk është propozim i ASH-së.

Ish kreu i partisë Ziadin Sela tha se beson se shumica i ka numrat e nevojshëm për shkarkimin e ministrave të partisë së tij. /Alsat.mk

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
IMG_3327
Shqipëria mëson kundërshtarët në Ligën e Kombeve
IMG_4644
Sindikata e Universitetit të Tetovës organizoi protestë
IMG_4639
Fati i zi i 10 projekteve kapitale në rajonet shqiptare në Maqedoni
IMG_4638
KSHZ kompleton përbërjen e saj, Abdush Demiri bëhet anëtari i shtatë i saj
IMG_4636
VLEN: BDI nxori në rrugë intelektualët shqiptar
IMG_4627-800x881-1
MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin
Казино Буй онлайн зеркало официального сайта

DIASPORA