Lajme

Mexhiti në Dibër: Kemi popullin në anën tonë, fitore do të ketë sepse drejtësi do të sjellim

Autori

Autori

Portali Tetova

April 17, 2024, 08:04

Kryetari i LD-së Izet Mexhiti mbrëmë nga Dibra theksoi se dibranët më shumë se kurrë sot e kanë të qartë se janë të lidhur me amerikën dhe duhet të mbështesin Arben Taravarin.

“Duke vlerësuar lartë praninë tuaj këtu, sot dua të zbardh disa fakte ku Ali Ahmeti theksoi se në Maqedoninë e Veriut ende nuk është koha për presidentin e parë shqiptar, kurse sot përmes Artanit e shohim që kanë filluar terenin për të tregtuar me votën shqiptare si në lojërat e fatit herë me LSDM e herë me VMRO duke hequr dorë nga kandidati i tyre që tash.

Të nderuar dibran sot më shumë se kurrë këto fakte duhet të na bindin se askush nuk duhet të luajë me fatet tona, që të unifikohemi opozita dhe populli dhe votuesit e BDI dhe të shkojmë në raundin e dytë me Arbenin.

Populli dhe ne, e ata në anën tjetër, situata është sot më e pastër se asnjëherë më parë, se Dibra nuk i ka qejf zëdhënësit e krimit dhe Osmanin nuk e mbështet për president dhe fatin nuk ia le Artanit. Drejtësia vlen prandaj dibranët do të ndihmojnë që në vend të vijë drejtësia dhe barazia për të gjithë. Fitore do të ketë sepse drejtësi do të sjellim, ka theksuar Mexhiti në fjalën e tij para dibranëve”, theksoi Mexhiti.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

445782520_1377354552900236_3843992667959613945_n
VIDEO/ Emocionuese, u grumbullua nga trajneri Sylvinho për Europianin, ja si e pret Daku lajmin
IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë

Më shumë nga kategoria

aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
Ali Ahmeti
Ali Ahmeti nesër del para mediave!
Blerim-Bexheti
Blerim Bexheti lë komunën e Sarajit, do të vazhdojë si deputet i Kuvendit
IMG_9463
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
IMG_9462
Talat Xhaferi nuk heq dorë nga posti i kryeministrit deri në zgjedhjen e Qeverisë së re
ergergergrerg
Në minaren e xhamisë në Malishevës të Kosovës, hëna zëvendësohet me shqiponjën dy krenare
440745366_1486878815260800_8608143312442509317_n-780x470
Gashi: Do të garantoj të drejtën e mendimit dhe fjalës personale si për deputetët e pushtetit ashtu edhe për ata të opozitës

DIASPORA