Mexhiti: Soravia, kazinot e lotaria më 8 maj marrin fund

Autori

Autori

Portali Tetova

April 11, 2024, 12:04

Kryetari i LD-së, Izet Mexhiti ka komentuar raportin e fundit të Freedom House.

“Qeveria e skandaleve dhe krimit, na e solli rënien e Maqedonisë së Veriut dhe rritjen e korrupsionit. Lexoni raportin e fundit nga Freedom House.

Ata e shkatërruan Maqedoninë e Veriut, shkatërruan të ardhmen e rinisë që çdo ditë e më shumë po largohen nga vendi, prodhuan vetëm kazino, Soravi e llotari. Por korrupsioni i tyre, që e ka varfëruar popullin, shumë shpejt do të marrë fund”, ka shkruar Mexhiti. (INA)

Në 24 prill, të gjithë bashkërisht do të dënojmë korrupsionin e tyre dhe do të votojmë Taravarin, ndërsa në 8 maj votojmë për NDRYSHIM, sepse NDRYSHIMI VLEN.

Bashkë do të fitojmë, e ardhmja është e jona, e ardhmja jonë VLEN!”, shkruan Mexhiti.(INA)

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
marko-bislimovski-krre-696x399
Bislimovski: Jemi duke punuar që tarifa e lirë e energjisë elektrike të zgjatet edhe për një orë
Izet-mexhiti-123-1-732x430
Izet Mexhiti përshëndet vendimin e Asambles të OKB-së për Srebrenicën: Triumf i botës së qytetëruar
shkolle-shkolla-klasa-800x450-1-780x450 (1)
Qeveria e re premton reforma në arsim
Mickoski_24-780x470
Mickoski: S’heq dorë nga synimi për në BE, do të jem i ashpër me të korruptuarit
Liqeni_Treska-780x470
Liqeni Treska dikur atraksion turistik, sot i mbytur nga plehrat
prizren-tetove
Tuneli Tetovë-Prizren e pret përbërjen e re të Kuvendit

DIASPORA