MPB Shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin

Autori

Autori

Portali Tetova

March 4, 2024, 03:03

MPB-ja ka shpall fletarrest ndërkombëtar për Sheval Muaremin, sic thuhet, udhëheqësin e grupit kriminal “Duqanxhik” në Gërçec. Fletarresti ndërkombëtar është publikuar në ueb-faqen e MPB-së.

Me fletëarrest ndërkombëtar kërkohet edhe Mehmed Dalipi, Muhamed Çajani, Sefedin Sulejmani, Shakir Bajrami, Driton Ibishi, Shkuri Asani, dhe Besim Asani.

Para Qeverisë teknike, në janar, Ministri i atëhershëm i Brendshëm, Oliver Spasovski, në press-konferencën e fundit të mandatit të tij njoftoi se policia ka kryer një aksion të madh në disa lokalitet, ku janë arrestuar 6 persona në Maqedoninë e Veriut dhe një në Spanjë për shkak të drogës dhe vrasjeve, që lidhen me grupin kriminal të Muaremit.

Spasovski në press-konferencën e njëjtë, njoftoi se persona nga institucionet, gjykatat dhe prokuroritë kanë dhënë informata për kriminelët, duke shtuar se opinioni do të habitej kur të kuptojë se kush ka bashkëpunuar me ta.

Sheval Muaremi mbetet i pakapshëm për organet e ndjekjes, kurse sipas informatave të pakonfirmuara ka qëndruar në Spanjë pas cka është larguar për në Dubai.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
pendarovski-Davkova
Davkova dhe Pendarovski përballen në rundin e dytë
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek

DIASPORA