MPB: Sjellje agresive në kazino – procedura disiplinore për katër policë!

Autori

Autori

Portali Tetova

February 29, 2024, 09:02

Departamenti për kontroll të brendshëm pranë MPB-së, ka dorëzuar kallëzim penal kundër zyrtarit policor me iniciale D.P, punonjës në Stacionin Policor në vendkalimin kufitar Deve Bair, për shkak të dyshimeve për veprën e kryer penale “dhunë” sipas nenit 386 të Kodit Penal dhe kallëzim për shkelje të konstatuar kundër rendit dhe qetësisë publike kundër N.D, gjithashtu, zyrtar policor në vendkalimin kufitar në Deve Bair, njofton KlanM.

Sipas MPB-së, më 04.11.2023 në një kazino në Kumanovë, D.P fizikisht ka sulmuar sigurimin e kazinosë dhe në mënyrë agresive është sjellë ndaj policëve nga Stacioni I Kumanovës. N.D, sic percjell KlanM, që kishte qenë bashkë me P.D, ka cënuar rendin dhe qetësinë publike dhe është sjellë në mënyrë agresive ndaj sigurimit.

Departamenti I policisë, hetimeve kriminalistike dhe standarde profesionale, kundër dy zyrtarëve policor ka dorëzuar propozimin për inicimin e procedurës për shkelje të rregullit të punës sipas nenit 210 të Marrëveshjes Kolektive të MPB-së. Derisa, sic njofton KlanM, për D.P është shqiptuar masa e largimit nga vendi i punës deri në vendimin e procedurës disiplinore.

MPB-ja njofton se gjatë masave për zbardhjen e rastit është konstatuar se gjatë intervenimit dy policët e Stacionit Policor të Kumanovës, D.K dhe F.M, nuk I kanë ndërmarrë të gjitha masat e nevojshme zyrtare kundër sigurimit në kazino dhe nuk kanë përgatitur raport për të.

Edhe për dy policët, sic percjell KlanM, është dorëzuar propozimi për inicidimin e procedurës për konstatimin e përgjegjësisë disiplinore konform nenit 210 të Marrëveshjes Kolektive në MPB. /tvklan.mk/

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
taravari-3
Taravari: Nuk jam takuar me Ahmetin mbrëmë, vazhdojmë me punë drejt ndryshimi!
FB_IMG_1714042283823-720x430
Besar Durmishi: Sot festojmë sepse kemi rezultat historik
weewrgerg
Babai i Vanjës me ankesë të re para Gjykatës Supreme, kërkon që t’i hiqet masa e paraburgimit
zgjedhje-696x464
A do të vendosin shqiptarët për presidentin e Maqedonisë së Veriut më 8 maj?
Kazino
Dy persona nga Neproshteni i Tetovës nën kërcënimin e armëve kanë grabitur një kazino
Arben Taravari
Taravari: Gostivari është Kala që nuk mposhtet!

DIASPORA