Sport

Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija

Autori

Autori

Portali Tetova

February 8, 2024, 06:02

Ka nisur një tjetër sezon ,me një ndryshim treneri në gjeneratën ku bën pjesë, por sërish mbetet i njëjti mentalitet fitues i tij, një lojtarë që është gjithnjë kërkues dhe me vizion për lojën.

Treneri që do ta stërvit këtë gjeneratë të 2012 Husein Kadriu , e zhvendos edhe në një tjetër rol përveç si sulmues anësorë duke qenë një shënues klasi.Mustaf Rexhepi nën urdhrat e Kadriut ka marrë edhe një tjetër rol,atë të mesfushës , me plot pasime të sakta dhe një organizator shumë i mirë i aksioneve.
Mustafa është vetëm 12 vjeç por ka shumë kualitete që i japin një të ardhme të ndritshme në futboll.

Mund të luajë thuajse në çdo pozicion në sulm por ana e djathtë është ideale për të, por edhe në mesfushë bën dallimin.Ai depërton me lehtësi,është një tip futbollisti që nuk dorëzohet kurrë duke e kërkuar me ngulm fitoren dhe është poashtu edhe një golëshënues i spikatur .
Ndonëse vetëm 12 vjeç ai ka një talent të rrallë dhe po e shpërfaqë atë në secilën stërvitje dhe ndeshje mes driblimesh të shkëlqyera dhe mahnitëse. Mustaf Rexhepi i përketë gjeneratës që këtë vit po bën ligjin në kampionat me ndeshje shumë të mira dhe me fitore të thella.

Ai ka një ëndërr të madhe që një ditë të veshë bluzën e skuadrës së zemrës ,pra skuadrës së parë dhe për këtë po punon fortë pandërprerë.

Tetova1 në Youtube

Mos e humb

449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
IMG_0794
Albion Musliu, ylli i ri që po shkëlqen te Shkëndija
spanja
Trajneri i Spanjës për duelin ndaj Shqipërisë: Do t’u jap mundësi disa prej lojtarëve që kemi në stol
IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare

Më shumë nga kategoria

IMG_0727
Euro 2024/ Shqipëria arrin të barazojë kundër Kroacisë, rezultati 2-2
kroaci-shqiperi-mbyllet-pjesa-e-1-1024x585
Euro 2024 | Kroaci-Shqipëri 0-1, pjesë e parë spektakolare
kombetarja
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
bajrami
Cilët janë 4 skenarët që kualifikojnë Shqipërinë në 1/8 e Europianit?
IMG_0385
Granit Xhaka: Kësaj radhe do të shkojmë në gjymsëfinale
Andi Demiri
Andi Demiri nga Tearca, ylli i ri shqiptar që shkëlqen në Lille!
weffwerfwe
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
AGELER-MK-750x430
Aggeler uron Qeverinë e re: Pres të vazhdojmë partneritetin
arben-taravari
Taravari nuk pret, gati shpalljen për ndërtimin e dy spitaleve
kutura-bashkimi-780x470
Reshjet e rrëmbyeshme, dëme të shumta në Tetovë
449059413_1014848236674238_1554867321894721942_n
UEFA publikon fotot e tifozëve me shqiponjën “Kuq e Zi” të pikturuar në fytyrë
nafta-780x439-2-696x392
Rriten çmimet e derivateve të naftës në Maqedoninë e Veriut
IMG-20240624-WA0016
Orhan Murtezani merr funksionin e ministrit për Çështje Evropiane Orhan Murtezani nga koalicioni

DIASPORA