Ndërron jetë i riu nga Pallçishti i Tetovës

Ndërron jetë i riu nga Pallçishti i Tetovës

Autori

Autori

Portali Tetova

February 7, 2024, 09:02

Të Allahut jemi dhe tek Ai do të kthehemi…

Ensar Odai në moshën 19 vjeçare shpërngulet për në Botën Tjetër, i lutem Zotit të Plotëfuqishëm që ta gradojë me gradat më të larta të Xhenetit, familjes tia shtojë durimin. Ditën e sotme e fillova me buzëqeshjen e ëmbël dhe butësinë e thellë njerëzore si dy tiparet kryesore të Ensarit.
Mua dhe Ensarin na lidh Mektebi dhe Kur’ani. Unë ia mësova Ensarit leximin e Kuranit, kurse ai ma kthente me mirësjellje, me buzëqeshje të ëmbël, me butësi dhe heshtje frymëzuese…
O Zoti ynë: veprat tona të mira bëri dritë për njerëzimin, kurse gabimet tona na falë sepse Ti je Falës dhe fal shumë 🤲.

Ky tekst eshte shkruar nga miq dhe familjar te 19 vjecarit ne rrjetet sociale.

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
IMG_3335
Mustaf Rexhepi, magjistari i gjeneratës 2012 te Shkëndija
431185269_778913454269262_405676716889227549_n
Pas 23 vitesh luftëtarit të UÇK-së i hiqen copëzat e eksplozivit, falenderon mjekun Ilir Hasani për operacionin e suksesshëm
7308C127-A9D6-48B0-9ACA-2E63C57A36C9-696x396
Si e mbajti të fshehur 3 muaj? Kallashi bëhet nënë e një djali
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit

DIASPORA