728 x 94

Në prag të Ramazanit, reperi Getinjo publikoi foto duke falur namaz në xhami

Autori

Autori

Portali Tetova

March 9, 2024, 01:03

Në prag të Ramazanit, reperi Getinjo publikoi foto duke falur namaz në xhami
Reperi i njohur i estradës shqiptare, Getinjo si duket ka filluar me praktikimin e ritualeve të fesë islame, sipas një imazhi të publikuar në “InstaStory”.

Ai publikoi një fotografi në llogarinë e tij në Instagram, përmes së cilës tregonte se po falte namazin në një xhami, derisa po kryente ritualin e faljes në sexhade.

Kjo fotografi e reperit vjen pak përpara fillimit të Ramazanit, nga ku besimtarët e fesë islame duhet të agjërojnë për një muaj; dhe siç njihet fetarisht edhe një prej pesë shtyllave të fesë.

Imazhi që publikoi së fundmi Getinjo nuk është shumë për t’u habitur derisa ai edhe më herët kishte dhënë indikacione se mund të niste praktikimin e ritualeve fetare.

Ai nuk është i vetmi në estradën shqiptare që e praktikon namazin, pasi edhe shumë emra të tjerë të famshëm njihen si besimtarë të devotshëm, së paku siç është potencuar nga ata. /Telegrafi/

Shiko foton:

300 x 250
300 x 250

Mos e humb

IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!

Më shumë nga kategoria

IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
sedat sulejmani
Sedat Sulejmani thumbon keq 'Frontin Evropian'
image00065
Gashi: Ky shtet do të bëhet i drejtë
437316593_1120653039077359_3739465022112595957_n
Kasami nga Gostivari: BDI me polici kërcënojnë qytetarët – burgu është për kriminel, aty do të përfundojnë!
vlen-
VLEN: Tetova çdo ditë e më tepër ndjehet e pasigurt, rritet numri i krimeve dhe incidenteve
ilaz
Iljaz: Zyrat e TDP i kemi në sheshin Skënderbeu, asgjë kundër heroit shqiptar
muzike-5-1
Nxënësit e shkollës së muzikës shkëlqejnë në Garat Ndërkombëtare të Pianos

DIASPORA