Në prill vetëm një ditë jopune në Maqedoni

Autori

Autori

Portali Tetova

March 23, 2024, 11:03

Muaji i ardhshëm prill ka një ditë jo pune për të gjithë qytetarët në Maqedoninë e Veriut, përcjell INA.

Sipas kalendarit të ditëve jopune, 10 Prilli (e mërkurë), Bajrami i Ramazanit, dita e parë e Ramazan Bajramit do të jetë jopune për të gjithë qytetarët.

Data 1 Prill (e hënë), Pashkë, dita e dytë e Pashkëve do të jetë jopune për anëtarët e fesë katolike në vend.

Tetë Prilli (e hënë), kur festohet Dita Ndërkombëtare e Romëve, do të jetë jopune për pjesëtarët e komunitetit rom në vend.

Pas prillit, në muajin maj, ditë jo pune për të gjithë janë:

– 1 maj (e mërkurë), dita e punës

– 6 maj (e hënë), Pashkë, dita e dytë e Pashkëve sipas kalendarit ortodoks

– 24 maj (e premte) “Sht. Kirili dhe Metodi” Dita e Edukatorëve Gjithsllavë

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA