Nëna heroinë, pas 9 vajzave lindi djalin/ 51-vjeçarja rrëfen jetën mes 10 fëmijësh

Autori

Autori

Portali Tetova

April 9, 2024, 08:04

Ajkuna Lajqi është nëna heroinë, pas 9 vajzave ajo lindi djalin e vetëm dhe njëkohësisht është një skulptore e suksesshme.
Në një lidhje me Skype nga Peja, ajo ka treguar për “ABC e Mëngjesit” se fatkeqësisht përpara dy viteve, humbi bashkëshortin, i cili u vra me traktor.

Ajkuna ka thënë se ishte momenti më i vështirë i jetës së saj, por që ka mbështetjen e fëmijëve. Sakaq, ajo është bërë dhe gjyshe dhe kjo e ka përmbushur më shumë.

“Fëmija më i madh është 31 vjeç dhe jam bërë gjyshe. Jam bërë nënë për herë të parë në moshën 21 vjeçe. Fatkeqësisht, bashkëshorti im nuk jeton më, sepse para dy vitesh u vra me traktor. Ka vdekur në një moshë shumë të re dhe për ne ka qene shumë e vështirë, momenti më i vështirë në jetën tonë.

Vajza e madhe është e martuar ka dy fëmijë, arkitekte, ndërsa e dyta asambleiste, e treta agjende në tre nga marketet më të mëdha të Kosovës, vajza tjetër ndodhet në Gjermani punon edukatore, tjetra ka një sallon bukurie në Pejë, tjetra në shkollë të lartë, ndërsa binjakët e fundit i kam në gjimnaz”, tregoi ajo./abcnews.al

Mos e humb

IMG_9189
Milevski publikoi listën për ndeshjet kundër Kroacisë dhe Çekisë
IMG_8753
Tri ditë nga meçi spektakolar mes Furyt dhe Usyk, sa para do të fitojnë të shtunën?
aaaa
Tetova shpall kampionin – Shkëndija apo Struga Trim Lum?!
IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo

Më shumë nga kategoria

IMG_8074
Për herë të para sistemi “VAR” do të jetë aktiv në finalen e Kupës së Maqedonisë
IMG_7717
Distria Krasniqi, kampione e Evropës në xhudo
IMG_7672
Drejtori sportiv i Leverkusenit: Xhaka çelësi i suksesit, i jep zemër ekipit
Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
Ali Ahmeti -David Geer
Bashkimi Europian: Ne nuk përzihemi se kush me kë bën koalicion
arian mavriqi
Arian Mavriqi ekspozitë në Tetovë: Duhet rritur kujdesi ndaj shpendëve shtegtarë
Sasho-Mijallkov
Sasho Mijalkov prej sot në liri, drejtori i burgut të Strugës: Ka qenë shembull i mirë për të dënuarit tjerë!
Tetova-Kompanit
Cilat janë kompanitë me fitime më të mëdha gjatë 2023 në rajonin e Tetovës
Arber Zaimi
Zaimi: VLEN me rivalët u mor veçse hapur e haptazi, pa ua cënuar integritetin personal apo familjar
arben-taravari-2
Taravari: Ende nuk kam vendosur nëse do të jem ministër i Shëndetësisë

DIASPORA