Neziri: ASH duhet të shkojë e vetme në zgjedhje...

Neziri: ASH duhet të shkojë e vetme në zgjedhje, ministrat që janë kundër vijës së partisë do të shkarkohen

Autori

Autori

Portali Tetova

February 7, 2024, 10:02

Kordinatori i grupit parlamentar të ASH-së, Adnan Neziri sonte në television Shenja tha se propozimi i Kryesisë Qendrore i cili do të mbahet të shtunën do të jetë që kjo parti të dalë e vetme në zgjedhje,

“Kuvendi qëndror, një prej pikave do të jetë edhe vendimi që do të jetë tregues se vendimi përfundimtar del në Kuvendin Qendror dhe do të ketë propozim. Propozimi i vetëm i Kryesisë Qendrore është propozimi që Aleanca për Shqiptarët të del e vetme në zgjedhje dhe ky do të jetë opsioni para kuvendarëve dhe do të votohet”, u shpreh Neziri.

Duke folur për ngjarjet e fundit në Aleancën për Shqiptarët, Adnan Neziri kordinatori i grupit parlamentar të kësaj parte sonte në televsionin Shenja tha se ministrat të cilat janë përcaktuar që të mbështesin politikat tjera për dallim nga ato të qeverisë do të shkarkohen.

“Paraqitje publike janë ata të cilat dëshmojnë të jenë publike, sepse ato nuk janë të fshehta dhe kuptohet kur t’i kundërshtaron një pjesëmarrje, psh në rastin konkret është pjesmarrës i qeverisë ose është qeveria e korrputuar dhe vazhdon të jetë pjesmarrës i qeverisë. Kjo nuk është e sinqertë. Dhe unë mendoj se ata kur e kanë marrë atë përcaktim është njerëzorë është etike të japësh dorëhqje. Nëse ato nuk japing dorëheqje do të shkarkohen”, u shpreh Neziri. /SHENJA

Mos e humb

dhunoi
​Dyshohet se dhunoi një vajzë shqiptare, caktohet seanca vendimtare për Robinhon
received_929338498785251
Atletikë: Tetovari Aldin Ademi i KA Studenti , fitues në hedhjen e shtizës
IMG_4443
“Vëllai im”, Khabibi publikon fotografi me Ilir Latifin
IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit

Më shumë nga kategoria

IMG_4086
Granit Xhaka mashtroi të gjithë me festimin e tij, bëri sikur u lëndua pasi shënoi supergol (VIDEO)
IMG_3476
Pirati kosovar ia fiton ndeshjen Mallorcas në frymën e fundit
IMG_3456
Fiton dy të arta në Stamboll, Luiza Gega kampione e Ballkanit
IMG_3447
Xhaka dhe Leverkuseni vazhdojnë pa humbje, mposhtin Bayern Munichun në “BayArena”
IMG_3389
Mësohet data e ballafaqimit të Florian Markut me Chris Congon
ciggarre
Cigarja, shkak që infermierja të sulmohet fizikisht në Maqedoni
vlen--768x477
Sonte në Gostivar, konventa promovuese e VLEN-it për Arben Taravarin
aksidenti
Babai humbi jetën në aksident, bija në gjendje të rëndë – detaje të reja nga aksidenti në Kërçovë – Gostivar
blerim
Blerim Destani veç ëndërr e femrave dhe bukurosheve të showbizit
417492075_977054733775848_8622112516877266911_n
Bujar Osmani takohet me Erdoganin në Turqi
BDI-VMRO-bllokon-cdo-gje-europiane-ne-Kuvend-dhe-ua-merr-qytetareve-mbi-500-milione-euro-670x430
Revoltë në BDI: Sela kërkon shumë! Zyrtarët integristë i kërkojnë Ahmetit që në zgjedhje të dalin vetë

DIASPORA