Nga Shkupi nisin shumë fluturime çarter dhe sezonale

Autori

Autori

Portali Tetova

March 30, 2024, 05:03

Prezantohen më shumë fluturime nga aeroportet e Shkupit dhe Ohrit. Përveç atyre të rregullta, nga Shkupi do të ketë edhe fluturime sezonale dhe çarter drejt destinacioneve verore Antalia, Bodrum, Hurghada, Enfida, Xherba dhe Monastri. Nga Ohri do të mundësohet fluturimi me çarter për dhe nga Katovica, Varshavë, Amsterdam dhe Mançester, si dhe do të ketë linjën Beograd – Ohër – Beograd.

Me orarin veror të fluturimeve, të miratuar nga Agjencia e Aviacionit Civil, i cili hyn në fuqi nga nesër, Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit do të ketë 59 destinacione të operuara nga 22 linja ajrore në sezonin veror.

Me Wizz Air: Basel-Mulhouse, Berlin, Bratisllavë, Bremen, Charleroi i Brukselit, Budapest, Këln, Kopenhagë, Dortmund, Ajndhoven, Frankfurt Han, Friedrichshafen, Gotenburg, Hamburg, Malmö, Maltë, Milan Malpensa, Mynih Memmingen, Nuremberg, Paris Beauvais, Roma Ciampino, Salzburg, Stokholm Skavsta, Venecia Treviso, Karlsruhe Baden-Baden, Lubjana, Londër Luton.

Destinacionet Athinë dhe Sarajevë me Agjencioni Airlines, Beogradi me Air Serbia, Vjena me Austrian Airlines, Cyrihu me Çair Airlines dhe Edelweiss, Zagrebi me Croatia Airlines, Gjeneva me EasyJet, Varshava me LOT, Frankfurt me Lufthansa, Stambolli (Sabiha Gokcen) dhe Izmir me Pegasus Airlines, Antalya dhe Izmir me SunExpers , Stamboll (IGA) me Turkish Airlines.

Nga maji do të hyjë edhe linja ajrore “Air Baltic”, e cila do të prezantojë linjën e re ajrore Shkup – Riga – Shkup. Wizz Air ka filluar të arrijë në Salzburg, Croatia Airlines dhe AirShuttle nga Norvegjia do të vazhdojnë me fluturime sezonale për dhe nga Spliti dhe Oslo nga Shkupi.

Fluturimet e reja sezonale nga Aeroporti i Shkupit janë duke u negociuar.

Mos e humb

Robin-Krasniqi-po-rikthehet-ne-ring-do-te-boksoje-me-kete-date-Insajderi.org_-850x567
Krasniqi publikon pamje nga përgatitjet për meqin e 4 majit: Mezi pres të ju shoh sërish
IMG_6846
Robin Krasniqi do të ndeshet me portugezin Jorge Silva, kjo është data
Stadiumi-Bilall
I erdhi dita pritjes dy dekadëshe të tetovarëve dhe Ballistëve. Nesër prezantohet projekti i Stadiumit
bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”

Më shumë nga kategoria

bilall-kasami-stadium-768x432-1
Cila do jetë surpriza për tetovarët më 12 Prill
IMG_6568
Barazojnë Reali dhe City, do të vendoset gjithçka në “Etihad”
IMG_6555
Prezantimi i projektit për stadiumin e Tetovës/ Tribuna më e zjarrtë “Marshin Beqiri” do jetë aty!
IMG_6507
Liverpool organizoi iftar për tifozët – Ezani jehoi në “Anfield” (VIDEO)
IMG_6057
Dhëndrri i Kosovës i shënon Bayernit, Loredana e përshëndet me zemër nga tribunat
xhaka-1-2048x1365
Granit Xhaka, mbreti i pasimeve në Evropë
IMG_6034
Skandal në Maqedoni - 7 klube nën hetim për trukim të ndeshjeve!
IMG_5938
Florian Marku rikthehet në ring, tregon datën e meçit të madh
IMG_5876
Robin Krasniqi rikthehet në ring me 4 maj
artan-grubi-1024x527-1.jpg (1)
Grubi i kërkoi dorëheqje Taravarit, Kasamit, Mexhitit dhe Blerim Sejdiut por jo Nuhi Nezirit
ali-ahmeti-2-750x430
Ahmeti: E përmbyllëm këtë kapitull me një fitore të madhe, i them opozitës bëj kujdes më 8 maj!
pendaorvski
Pendarovski: Vazhdojmë garën, nesër fillojmë nga zero
arben-taravari-780x439
Reagon Taravari: BDI fitoi me vota joshqiptare, do t’u vijë fundi më 8 maj
Sela
Sela pas fitores së “Frontit Evropian”: Ia plotësuam Taravarit dëshirën për t’u kthyer në profesionin si mjek
davkova-2-780x470-1
Siljanovska: Ju siguroj, atë që premtoj në mënyrën time do ta realizoj

DIASPORA